Uštěkaného psa zabil smetákem, pak řekl, že toho nelituje: Muži ze Zlína hrozí tři roky za týrání

Uštěkaného psa zabil smetákem, pak řekl, že toho nelituje: Muži ze Zlína hrozí tři roky za týrání
Autor: dce - 
6. listopadu 2018
17:40

Po půl roce vyšetřování policie obvinila muže ze Zlína z týrání zvířat - svému sedmdesátiletému sousedovi smetákem zabil milovanou fenečku kvůli tomu, že štěkala. Po činu navíc prohlásil, že ničeho nelituje. Teď mu hrozí až tři roky ve vězení.

Miloslav Ševčík (70) šel toho dne vyvenčit svou milovanou fenku Nelinku - v bytovém domě mu ale utekla z bytu k vchodovým dveřím, kde čekala na svého pána a štěkala. Nelinka mu byla už deset let vším a on na ni byl velmi fixovaný.

„Nic jsem neviděl, akorát jsem slyšel ránu. Otočím se ke dveřím a Nelina tam leží. Viděl jsem krev u pusy. Stál jsem tam a volal: Nelinko, slyšíš mě? Už jenom cosi zachrčela,“ popsal FTV Prima senior. Později se dozvěděl, že fenku uhodil jeho čtyřicetiletý soused.

Zavolal policii, která ho odvezla i s fenkou na veterinu, tam už jí ale nedokázali pomoci, zvíře uhynulo kvůli fraktuře lebky. Soused se k násilí na zvířeti přiznal. „Já jsem k tomu měl důvod. Když jsem byl na schodišti, tak to hulákalo, před barákem to hulákalo. Třikrát se mi ta potvora zakousla do nohavice. Tak říkám: A dost! Vzal jsem smeták, který byl u dveří. Bránil jsem se,“ tvrdil muž. „Ten pes mě tady týral devět roků, tak mě to ani nemrzí,“ dodal.

Sousedé ale tvrdí, že fenka byla sice uštěkaná, jinak ale přátelská a nikdy nikomu neublížila. „Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil čtyřicetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Kriminalisté vyžádali v rámci prověřování odborné vyjádření, z něhož plyne, že způsob, jakým bylo zvíře usmrceno, lze označit za utýrání," uvedla nyní policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


HledacPravdy ( 8. listopadu 2018 22:19 )

Dědek si měl psa hlídat.

willi48 ( 7. listopadu 2018 08:21 )

Stojím za "pachatelem". Kdo nezažil bez přestání štěkajícího psa v paneláku, ať raději drží ústa. Neví o čem je řeč. Pes byl nevychovaný. A jak to, že nebyl na vodítku. Nezapomínejme na to, že i člověk má nárok na "normální" život, nejen zvíře. A, zřejmě madam "prazanda", o vaší debilitě hodně napovídá to, co jste napsala.

prazanda1 ( 6. listopadu 2018 20:12 )

Pachatel na první pohled vykazuje rysy debilka. Otřesný a primitivní ksicht na první pohled. Ten by zasloužil dostat ránu kostetem do toho debilniho ksichtu.

prazanda1 ( 6. listopadu 2018 20:09 )

Kdo zná jméno a adresu toho zmetka, ať jí tady napíše.

tomik007 ( 6. listopadu 2018 18:51 )

"Fenka byla sice uštěkaná ale přátelská" - jako kazda zenske

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud