Nestřílejte medvěda tuláka! Lidé se bouří: Petice má už tisíce podpisů

Autor: ital - 
24. 10. 2018
15:12

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek oznámil, že je na čase odstřelit medvěda, který se potuluje na Valašsku, neboť může být nebezpečný pro lidi. Proti tomuto záměru se ale bouří mnoho lidí z celé republiky, včetně místních, a to dokonce i těch, kterým medvěd zabil dobytek. 

Medvěd během toulek trvajících déle než jeden měsíc, nachodil stovky kilometrů a spatřili jej na mnoha místech. Ale během posledních dvou týdnů začal čím dál častěji napadat a zabíjet domácí zvířata. Selhala i speciální klec na jeho odchycení. Proto se správa kraje rozhodla pro jeho odstřel.

„Nevíme, co bychom s tím medvědem měli dál dělat. Z toho důvodu jsme zahájili řízení o jeho odstřelu,“ pronesl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Toto razantní řešení však mnohé překvapilo a dokonce pobouřilo. Vznikly různé petice, které vyžadují pouhé odchycení šelmy.

Hejtman prohlásil, že o medvěda nikdo neprojevil zájem, proto nařídil odstřel. Mnozí to však spíše považují za laxnost úřadů. „Vyšlo hlášení, že o medvěda nikdo nemá zájem. Podle mě to ale spíš vyplývá z nečinnosti pracovníků na Odboru životního prostředí ve Zlínském kraji. Nesnažili se totiž aktivně žádnou instituci najít,“ sdělil Michal Bojda z hnutí Duha.

Ozvaly se i zoologické zahrady, které by medvěda minimálně po dobu karantény přijaly. Zájem o medvěda projevila zoo ve Dvoře Králové i zoo v Táboře. Obě dvě zoologické zahrady by zvíře přijaly minimálně po dobu karantény, a to dokonce na vlastní náklady. Proti záměru odstřelit medvědího tuláka se ozvali také místní. Petice proti usmrcení zvířete má již téměř 20 000 podpisů.

jaramila ( 25. října 2018 07:55 )

Kolik těch nebohých ovcí ještě bude muset zahynout, než se páni úředníci rozmyslí co s ním ?!? On ty ovce zabíjí jen tak z nudy, ne aby se nasytil, napadl by každého, kdo se mu připlete do cesty.

jaramila ( 25. října 2018 07:49 )

starypes ( 24. října 2018 18:13 )

Súsede, súsede, zabijte tu sviňu, zežrala barana tlustého jak dýňu.....

sebr ( 24. října 2018 17:48 )

Tak som volaaký zmätený! Tisíce podpisů proti odstřelu medvídka? To se to podepisuje u stolu s komplem a kafem vedle, že? Ale do toho lesa by se nikdo z těchto hrdinů nevydal, aby ho odchytl. Je to šelma, která škodí? Ano. Dělá škodu? Ano. Ohrožue potencionálně lidi? Ano. Tak není o čem hovořit. Prásk! Na Slovensku už se přemnožili. Stačí si to vygooglovat!

jarda304 ( 24. října 2018 17:27 )

Medvedu je moc. Zastřelit a zpracovanou kuzi s hlavou s vycenenymi tesáky na podlahu do nějakého zámku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud