Sobota 16. leden 2021
Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav
Oblačno, sněžení -3°C

Františka (56) obrali o 30 milionů. Peníze má zpátky, ale… Teď ho ždímají „kamarádi“!

Autor: Matouš Voldřich, Jan Doležal - 
16. října 2018
12:51

Obrali o třicetimilionovou výhru ve sportce bezdomovce Františka (56), dostali šest let natvrdo, ale už jsou volní. Janu Černou (38) propustil soud minulý týden
a její spolupachatel Miroslav Šoška (34) je „venku“ už od prosince. Jejich oběť teď ždímají falešní kamarádi.

Kromě šesti let za katrem pro povedený páreček soudy rozhodly, že František Václavek dostane zpět majetek a peníze zabavené u Černé a Šošky. Vrátilo se mu tak 25,3 milionu a s dalšími nároky ho rozsudek odkázal na občanskoprávní řízení. František proto podvodníky zažaloval o bezmála 4,4 milionu.

Prachy z účtu

Letos v dubnu se Františkův advokát Vlastislav Kusák dohodl s matkou Černé. Ta měla na účtu 3,6 milionu korun, o nichž tvrdila, že to jsou její celoživotní úspory. „Žena si nechala 900 tisíc a zbytek připadl mému klientovi. Nebylo to úplně, jak jsme si představovali, ale ten kompromis a rychlé řešení za to ale stálo,“ řekl včera Blesku Kusák.

Falešní známí

Jakmile se rozkřiklo, že František má pohádkové miliony zpátky, okamžitě se na něj nalepily nejrůznější existence vydávající se za jeho přátele. „Jde jim ovšem pouze o to dostat z mého klienta nějakou korunu,“ dodal Kusák.

Hledá si práci

František si pořídil byt v Praze 4, hledá si práci a snaží se vést normální život. „Jsem šťastný a všechny zdravím,“ vzkazuje přes svého advokáta těm, kteří mu drželi palce.

Hrozili mu smrtí

Černá se Šoškou si za Václavkovy peníze koupili nejen luxusní dům v Praze-Klánovicích, ale i několik drahých aut a část peněz investovali i do podnikání. František u nich skoro rok bydlel v domnění, že dům i ostatní majetek jsou jeho. Občas dostával kapesné 50 Kč, výjimečně stovku. Když začal protestovat, bez milosti ho vyhodili na ulici a údajně mu vyhrožovali i smrtí.

Vilu prodávají za 19 „mega“

Františkovi »kamarádi« Jana Černá a Miroslav Šoška si za jeho peníze pořídili luxusní vilu s bazénem za cca 12 milionů. V roce 2017 byla z rozhodnutí soudu dána do dražby za vyvolávací cenu 10 213 334 korun. Znalec tehdy stavbu i s pozemkem ocenil na 15 320 000 korun. Koupila ji realitní společnost. Částka nebyla zveřejněna a peníze byly vyplaceny panu Františkovi. V současné době je nemovitost na prodej za 18 900 000 Kč.

Doplatil na důvěřivost

Pohádkovou sumu 29,75 milionu vyhrál František ve sportce v červnu 2010. To, že měl štěstí, si nenechal pro sebe a pochlubil se Černé a Šoškovi, jimž pomáhal v cukrárně. Namluvili mu, že k vyzvednutí musí mít dva doklady totožnosti a účet v bance. Protože měl jen občanku, nechal se přesvědčit, že miliony vyzvednou místo něj. Když od něj Černá dostala výherní tiket, pospíchala do centrály Sazky, kde jí vyplatili zálohu a zbytek peněz zaslali na účet. Poté začala se Šoškou miliony vesele utrácet.

Víte, že…

Černá a Šoška byli obviněni z podvodu a Městský soud v Praze je v dubnu 2014 poslal na pět roků za mříže. Vrchní soud trest zvýšil na šest let.

VIDEO: Falešný právník obral klienty o téměř 6 milionů.

Video Falešný právník obral klienty o téměř 6 milionů. - Blesk TV Zdeněk Matyáš

zada ( 16. října 2018 19:04 )

změn si jméno a odstěhuj se....

tomik007 ( 16. října 2018 19:02 )

"VED VSECI KRADNU" mel opjet pravdu

Inka ( 16. října 2018 15:36 )

 ...v našem právním a sociálním systému není vyloučené, že si pomůže i sociální pracovník, kurátor... jestli není výjimkou, že se v Domově důchodců najdou hyeny, které okrádají, podvádějí seniory...!?

majojo ( 16. října 2018 14:42 )

Všem je asi jasné, jak na tom František duševně je. To mu nemohou ustanovit opatrovníka?

lalia ( 16. října 2018 13:50 )

Chudák František!Lidé jsou hyeny,obírají ho falešní kamarádi.Měl by se Františka někdo zastat a otevřít mu oči a peníze pro něho ochránit.Bude je potřebovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud