Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Pohřeb Jana Kočky ml. (†28): Co se dělo za dveřmi střeženými ochrankou?

Autor: red - 
12. října 2018
18:26

Stovky smutečních hostů, zástupy celebrit, bílé holubice a cesta z okvětních lístků růží vyprovodily na poslední cestě Jana Kočku mladšího (†28), který zahynul před 14 dny po nehodě na dálnici D11. Okázalý pohřeb se neobešel bez drobných problémů.

Už od časného rána probíhaly v okolí kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad přípravy na nadcházející pohřeb Jana Kočky ml. Věnce a další květiny na místo přivezl kamion, podle informací Blesku stála jen květinová výzdoba kostela 700 000 korun. Už dopoledne se na místě začali scházet hosté, pozváno mělo být kolem 800 lidí, přišlo jich ale mnohem víc.

VIDEO: Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny!

Video  Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny!  - redakce Blesk
Video se připravuje ...

Podobně jako v případě pohřbu Václava Kočky ml. před 10 lety i tentokrát byl připraven barokní smuteční kočár, který vezlo šest černých koní. Před kostelem stála i sanitka a několik lékařů záchranné služby, pro případ, že by někoho z hostů přemohl žal. Před polednem na místo dorazila i rodina a nejbližší přátelé na soukromou část obřadu.

Celý pohřeb se nesl ve znamení pompéznosti - cestu smutečním hostům už před kostelem vysypali okvětními lístky rudých růží, stejně tak byla upravena i cesta na hřbitově k hrobce. A pochopitelně nemohly chybět ani známé osobnosti.

Soustrast Kočkovým přišli vyjádřit baviči Michal Suchánek (53) a Richard Genzer (51), televizní kuchař Emanuele Ridi (44), modelka Andrea Verešová (38) s manželem podnikatelem Danielem Volopichem (54). Dorazili i poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý (52) nebo bývalý ministr za ČSSD Karel Březina (45).

Kromě nich byl pozván i Daniel Hůlka (50) a Michal David (58), kteří během obřadu živě zazpívali několik písní. Hůlka stejně jako na pohřbu Václava Kočky ml. zpíval i píseň Ave Maria.

Ještě před 15. hodinou vyrazil smuteční průvod Vinohradskou ulicí na Olšanské hřbitovy. Doprava v okolí byla pro tuto chvíli omezena a i linky MHD byly odkloněny. Zástupy lidí poté dorazily k hrobce, na níž se pracovalo do poslední chvíle. Při spouštění rakve do hrobky bylo vypuštěno několik holubic. Rodina se po dlouhých kondolencích od hostů ještě s Janem naposledy rozloučila přípitkem na jeho počest.

Pohřeb podle našich informací stál přibližně dva miliony korun. Obřad se ovšem neobešel bez menších problémů. Při příjezdu pohřebního vozu s rakví ze zdí kostela ochranka strhávala papíry s hanlivým nápisem "Kočičí škvarky! Dobře tak!". To ovšem nebylo vše - smuteční průvod Vinohradskou ulicí provázelo troubení klaksonů aut nespokojených řidičů, kterým se nelíbilo uzavření dopravy ve vytížené pražské ulici, navíc během páteční špičky.

Jan Kočka ml. zemřel 28. září brzy ráno po nehodě na dálnici D11. Podle všeho jel Kočka několik kilometrů v protisměru, než naboural do kamionu, který řídil Miloslav H. (†28). Oba řidiči skončili po střetu mimo svoje vozy. Ty se po nehodě vznítily.

Monikay ( 15. října 2018 15:00 )

haha takhle opravdu vypadá klasický smuteční průvod...

xyjh ( 14. října 2018 13:20 )

ale odšprajcli na 30 minut v kostele kde nebyli paparazzi takže víš prd...jo a taky seškvařený nebyl jelikož oba řidiči vypadli těsně po nehodě s aut které pak hořeli..čili přímý zásah ohně nedostali..

xyjh ( 14. října 2018 13:09 )

11karel11 ( 13. října 2018 15:49 )

Ty seš hňup-

11karel11 ( 13. října 2018 15:47 )

Co ty blbe víš o církvi, třeba jsi ty vrah, jen to skrýváš, nic nebylo prokázáno a on to schválně neudělal. To je tedy v vrahů v naší zemi.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání