Malina pro slona: Belgický ovčák bude hlídat slony před pytláky v Africe, pomůžete s výcvikem?

Autor: dce - 
5. 10. 2018
14:04

Po vzoru dalších úspěšných psů vycvičených v Česku poputuje do Afriky i Odzala. Belgický ovčák malinois bude hlídat slony a další divoká zvířata před pytláky. Na to ale potřebuje speciální výcvik, který stojí 350 000 korun. Finančně můžete pomoci i vy.

Projekt Malina pro slona má připravit pracovní psy na velmi tvrdou a náročnou práci - ve střední Africe, konkrétně v Kongu, budou chránit volně žijící ohrožené druhy živočichů. „Psi jsou připravováni na hledání a označování zbraní, slonoviny, luskouních šupin a dalších pašovaných zvířat," popisuje kynoložka Hana Böhme, která má výcvik psů na starosti.

„Příprava a výcvik takového psa stojí cca 350 000 Kč a projekt je financován a realizován dobrovolníky až do fáze předání psa konžskému psovodu, který s ním pracuje v terénu," doplňuje Hana.

V současné době jednoho takového psa připravuje - je jím Odzala de Alphaville Bohemia, pes plemene belgický ovčák malionis. Jinou „malinu" pro Afriku Hana vycvičila už před několika lety. Cama se stala velmi úspěšnou a oblíbenou. Bohužel zahynula při dopravní nehodě. Hana má v Africe ale i dalších pět svěřenců.

Odzala si část výcviku podle webu Ekolist.cz odbude v Česku, na druhou půlku ale musí odjet do Konga. „Je potřeba, aby se pes sehrál se svým novým psovodem. Musí se naučit spolu pracovat," říká Böhme.

S výcvikem můžete finančně pomoci i vy - Hana přes crowfundingovou stránku HitHit shání 50 000 korun. 

liskabystrouska ( 6. října 2018 20:16 )

coze ?? posilate ho na smrt ozbrojeni spravci je neochrani a chudak pes snad jo???ani korunu !!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud