Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Detektiv, který pátral po unesené holčičce Maddie: Věřím, že je pořád naživu!

Autor: edk - 
4. října 2018
06:20

Detektiv, který pracoval na případu nejhledanější holčičky na světě Maddie McCann, věří tomu, že by mohla být stále naživu. Myslí si, že ji ukrývají někde v Portugalsku. Dívenku unesli 3. května 2007 v jihoportugalském Praia da Luz z hotelového apartmánu, kde spala se svými sourozenci, zatímco její rodiče večeřeli v restauraci poblíž. Dodnes se nezjistilo, co se tenkrát vlastně stalo a kdo je za tento zrůdný čin zodpovědný.

Policie pracovala s několika verzemi. Jednou z nich bylo to, že si děvče vytipovali obchodníci s dětmi. Nikdy se však nic ze spekulací nepotvrdilo. A rozesmátá krásná dívenka stojí už jedenáct let na čelní příčce seznamu nejhledanějších dětí na světě.

Detektiv David Edgar se však domnívá, že i tento tajemný a zapeklitý případ musí mít řešení. Spoléhá na to, že ten, kdo otřesný čin v roce 2007 spáchal, nebude schopen žít s jeho tíhou a na smrtelné posteli se někomu svěří. „Tam někde jsou lidé, kteří něco ví,“ je přesvědčen Edgar. „Průlom může nastat i po tak dlouhé době, někdo bude třeba chtít ulevit svému černému svědomí. Může se stát, že únosce Maddie bude umírat a nebude chtít odejít s tímhle tíživým tajemstvím na onen svět, nebo jemu blízké osoby už nevydrží ten tlak a svěří se policii.“

Edgar pracuje s teorií, že každý, tedy i zločinec, potřebuje někoho, komu může věřit. I lidé, co spáchají něco otřesného, mají dle výzkumů nějakého zpovědníka. Prý se málokdy stane, že by tomu tak nebylo. Jeho vyšetřovatelský instinkt mu napovídá, že je holčička stále v Portugalsku. „Šance, že by se někomu podařilo ji propašovat přes hranice bez povšimnutí, je nepravděpodobná. Někdo v Portugalsku zkrátka musí vědět, kde je a co se tenkrát vlastně stalo. Dokud se nenašlo tělo, stále je tu naděje.“ Detektiv zastává názor, že nyní už patnáctiletá teenagerka žije se svými únosci někde v Algarve a vůbec netuší, že po ní pátrá celý svět.

Rodiče Maddie se nevzdávají, ačkoliv všechny jejich úspory už dávno padly na soukromá očka, stále věří tomu, že se jejich dcerka jednoho dne vrátí domů živá a zdravá. Její otec Gerry se v emotivním rozhovoru pro BBC svěřil, že se mu zdálo, že je Maddie naživu a že se jednoho dne znovu shledají. „Jen bych ji chtěl obejmout, držet ji v náruči a společně plakat. Neuplyne den, abych na svou holčičku nemyslel.“

Monikay ( 6. října 2018 12:21 )

Možná paradoxně kdyby ji teď našli, už by třeba rodiče ani nepoznala....

spania ( 4. října 2018 12:25 )

Tenhle smutný a zvláštní případ sleduji už od začátku a opravdu by mne zajímalo,co se s tou holčičkou stalo nebo kde je a proč se dosud neozvala rodičům,když už je velká.Taky si myslím,že stále žije.Vyrostla bez vlastních rodičů,někdo ji unesl a možná jí o jejích rodičích napovídal kdo ví co...Možná si myslí,že její rodiče ani nežijí.Snad se ten případ podaří jednou rozluštit.

dvix ( 4. října 2018 08:45 )

 Portugalci uz davno pripad vyresili, zkratka a jednoduse rodice prodali svoji dceru pedofilum a jelikoz je tahle kauza propletena az do do politiky, tak hazi anglani klacky pod nohy, aby se nahodou neprislo na to jak to vubec vsechno bylo.

orol1 ( 4. října 2018 07:39 )

"Detektiv zastává názor, že nyní už patnáctiletá teenagerka žije se svými únosci někde v Algarve a vůbec netuší, že po ní pátrá celý svět." to zvlastne oko jej urcite ostalo, takze uz by si to vsimla bud ona, alebo niekto z jej okolia

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání