V Litvínově hoří skládka odpadu: Obyvatelům hrozí nebezpečí, varovalo město

V Litvínově hoří skládka odpadu.  (Autor: Aktu.cz)
Autor: ČTK - 
19. září 2018
14:44

Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od středečních 13:00 hoří. Nemohou proto dovnitř a halu hasí jen zvenku. Na střeše haly, která by se mohla zřítit, jsou navíc fotovoltaické panely. Předběžná škoda se odhaduje na 100 milionů korun. Hala stále hoří v plném rozsahu, na místě zasahuje 110 hasičů a 27 hasičských vozidel ze 17 jednotek, řekl kolem 19:30 ČTK mluvčí hasičů Ústeckého kraje Milan Rudolf. Hasiči vyhlásili nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu. Zásah určitě potrvá nejméně do rána.

Kvůli velkému množství vody, které je potřeba k hašení, využívají hasiči také velkoobjemové čerpadlo, jímž čerpají vodu z jezera Most. V hale bylo při vypuknutí požáru hodně odpadu, který měla firma vytřídit.

Firma nenahlásila nikoho pohřešovaného, mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník ČTK potvrdil, že dosud nebyl ani nikdo zraněn. S hasiči na místě spolupracuje také chemická laboratoř, která měří zplodiny v ovzduší.

"Při hašení se navíc ukázalo, že hala, která má rozměry 80 na 40 metrů, má na střeše fotovoltaickou elektrárnu. To samozřejmě také znesnadňuje hašení," doplnil mluvčí hasičů.

Hala začala hořet dnes před 13:00. Hasiči nejprve na místě vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, pak ho ale zvýšili na nejvyšší stupeň. Zvláštní stupeň poplachu je čtvrtým stupněm požárního nebezpečí a vyhlašuje se jen při mimořádně nebezpečných událostech.

Zásah potrvá ještě nejméně několik hodin. Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

Desterz ( 19. září 2018 17:31 )

Skládka firmy Celio? Těm pořád někde něco hoří, ne? Mám dojem že už nejméně dvakrát. Inu, co taky s odpadem, ekologická likvidace je moc drahá přece. Němci kteří pomocí najatých firem v Čechách už spálili plno skládek svého bordelu by mohli vyprávět!

agfor ( 19. září 2018 16:11 )

Opět lžete - úřad města Litvínova nikoho nevaroval.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud