Dostal miliony za neplatný los. Než na to přišli, peníze utratil

Autor: yks - 
12. 9. 2018
13:49

Trestnímu stíhání pro podvod čelí britský stavitel Edward Putman (53). Los, na který už v březnu 2009 vyhrál 2,5 milionu liber, je údajně falešný. Jenže značnou část peněz už Putman dávno utratil, a to za dvě rezidence a flotilu luxusních automobilů.

Stačilo jen vybrat správná čísla – 6, 9, 20, 21, 31 a 34. A vsadit si na ně v britské Národní loterii. Když Putman s výherním losem přišel do loterijní společnosti Camelot, její ředitelka Dianne Thompson schválila vyplacení výhry, která činí v přepočtu 72 000 000 korun. Putman peníze shrábnul. A rozhodně si je nehodlal uložit na horší časy.

Nehodlal šetřit na stáří

Během následujících let si šťastný výherce pořídil dva luxusní domy na historickém předměstí Londýna. Jeden stál v přepočtu 11 milionů korun, druhý ještě o šest milionů víc. Volný prostor před jeho domem zaplnily desítky aut. Dlouhých šest let si žil v klidu a v přepychu. Jenže v roce 2015 přišlo Oddělení závažných podvodů Policie pro hrabství Hertfordshire s podezřením, že jeho výherní los nebyl tak docela pravý. A od té doby se nad hlavou nešťastného výherce s multimilionovým kontem začaly vznášet temné mraky.

Recept na výhru je tajný

Jak se ukázalo, los byl poškozený. Někdo si pohrál s jeho čárovým kódem. Samotný mechanismus údajného podvodu si vyšetřovatelé zatím nechávají pro sebe. Obžaloba však má za to, že k vyplacení peněz skutečně došlo neoprávněně. Putman skončil za katrem s obžalobou z podvodu. Složit kauci pro něj samozřejmě nepředstavovalo problém, ale tím jeho problémy zdaleka nekončí. Zdá se, že bude hůř. A brzy.

V nejhorším budou chtít peníze zpět 

Jediný, kdo si vyplacení výhry zatím odskákal, je společnost organizující loterii. Dostala pokutu tři miliony liber a s ostudou se omlouvala veřejnosti za závažné nedostatky, jejichž vinou došlo k nesrovnalostem při výplatách výher. Sám Putman by v krajním případě mohl skončit za katrem až na 10 let. Součástí trestu by v případě jeho odsouzení nejspíš byla také povinnost vrátit výhru v plné výši loterijní společnosti. Dojde k tomu někdy? Když muž v roce 2009 peníze získal, požádal tisk o soukromí. Zdá se ale, že nyní se již publicitě nevyhne.

Doporučujeme
agfor ( 12. září 2018 16:25 )

Jiní si zase poctivě vsadili a když měli dostat výhru, dozvěděli se, že nic nedostanou protože Sportce selhal software - jako to bylo 13. 7. 2018.

rentierskej ( 12. září 2018 16:04 )

divného je na tom: 1) majetek + zbytek peněz jistě nevyrovná celou částku, která mu byla vyplacena. 2) podvádět se jednoduše nemá. 3) nejspíš bude muset zaplatit i nějaké "odšklodné" firmě, kterou poškodil. ovšem podvodník nemá "nic," takže se jen bude flákat v base.

sores ( 12. září 2018 14:12 )

Tak mu majetek zaberou a zbytek peněz vrátí! Co je na tom divného!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud