Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Vaneska (5) pláče po mrtvé mamince, říká děda. Žena zemřela při autonehodě

Autor: msj - 
4. září 2018
20:00

Při autonehodě jí zemřela maminka. Tatínek je ve vážném stavu v nemocnici. Vanesce (5) se po rodičích moc stýská. Otec holčičky leží na jednotce intenzivní péče, takže se o dívenku starají prarodiče.

Situace je to těžká. Vnučce se stýská po mamince i po tatínkovi. Toho zatím navštívit nemůže. Je hrozně statečná. Je to pro ni těžké,“ svěřil se dědeček Vanesky Jaroslav Lepšík v rozhovoru pro TV Prima.

V České Lípě se nyní vybrala finanční pomoc právě pro Vanesku a jejího tatínka. Vybralo se krásných dvacet tisíc a rada města bude jednat o dalších šedesáti tisících. Dále pak město bude zřizovat veřejnou sbírku s transparentním účtem, na který bude moci přispět kdokoli.

Nevím, jak těm lidem poděkovat. V takovéto situaci jsem nikdy nebyl a ani jsem se do ní nikdy dostat nechtěl,“ pokračoval dědeček. K nehodě, při níž zahynula maminka Vanesky, došlo 8. srpna u Doks. Na frekventované silnici 38 se osobní vůz střetl s protijedoucí kamionem.

Dívenky rodiče se společně s kolegy vraceli z noční směny. Tři cestující včetně maminky srážku nepřežili. Její tatínek se nyní nachází na jednotce intenzivní péče v liberecké nemocnici. „Opravdu jsem za to hrozně rád, že bude mít syn s vnučkou do budoucnosti, když už je to takové neštěstí,“ uzavřel dědeček.  

ja-stana ( 4. září 2018 22:27 )

Jeden by se až rozplakal, kdyby nevěděl že srážku zavinili oni, tak to laskavě nepište, jako by kamion vjel do protisměru.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání