Policie hledá svědky vraždy v Prostějově: Kolem místa činu procházeli dva lidé, neznáte je?

360p
19. 7. 2018
09:09

Případ nalezeného mrtvého muže na stavbě v Prostějově vyšetřují kriminalisté jako vraždu. Pachatele zatím nedopadli, hrozí mu deset až 18 let vězení. Podle detektivů muž zemřel v noci na sobotu 30. června. Policie v této souvislosti pátrá po případných svědcích, hledá především muže a ženu s jízdním kolem, kteří v osudnou dobu procházeli kolem. V Olomouckém kraji jde letos o sedmý případ kvalifikovaný jako vražda nebo pokus o ni.

„Z dosud provedeného šetření vyplývá, že muž zemřel v noci na sobotu 30. června. Kriminalistům se podařilo získat záznam z průmyslové kamery instalované nedaleko místa, kde k události došlo,“ uvedla krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

V době, kdy mohl být muž napaden, procházela podle záznamu kolem dvojice, žena a muž vedoucí jízdní kolo. „Pro kriminalisty by tak mohli být důležitými svědky, kteří by výrazně mohli pomoci objasnění celého případu,“ doplnila mluvčí. Případní svědci se mohou obrátit na kteroukoli policejní služebnu či linku 158.

Tělo muže bylo nalezeno v sobotu 30. června ve výkopu na staveništi v ulici Předina. Policisté zjistili, že jde o pětapadesátiletého muže z Blanenska, který se pohyboval mezi bezdomovci. Pitva poté prokázala, že zemřel násilnou smrtí.

V Olomouckém kraji je to letos sedmý případ kvalifikovaný jako vražda nebo pokus o ni. Naposledy policisté obvinili třiašedesátiletého muže z pokusu o vraždu jeho známého na Olomoucku. Oběť byla podle kriminalistů podnájemníkem podezřelého, který ho napadl na dvoře svého rodinného domu. Loni se v regionu za celý rok stalo osm vražd a pokusů o ni, všechny kriminalisté objasnili.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud