Z hasiče Zdeňka se vyklubal žhář, policie ho dopadla

Někdejší dobrovolný hasič Zdeněk se k činům přiznal.
Autor: ČTK - 
17. 7. 2018
20:45

Českolipská policie dopadla žháře, který od května do července kolem Dubé podpaloval lesy. Na kontě má devět požárů. Při posledním z nich ho 14. července bezprostředně po činu zadržel správce lesa. Podle informací TV Nova jde o bývalého dobrovolného hasiče Zdeňka (23).

Policisté 23letého muže převezli na služebnu v Doksech, kde se přiznal ke všem požárům, sdělila dnes ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. První požár založil podle Balákové mladík 10. května kolem 16:30 v lese nedaleko obce Tuháň v oblasti Dolní Dubová Hora.

S požárem tam tehdy bojovalo pět hasičských jednotek. Znovu hořelo u Dubé 6. června po poledni. Z vyšetřování vyplývá, že další požár muž založil 15. června v lese mezi Rozprechticemi a Dražejovem, dvakrát podpálil les 20. června na Dubové hoře u Dubé a pak 2. července na kopci Šibeník. Další požáry založil v Kořenově, ve Ždíreckém dolu nedaleko Nedamova, v oblasti zvané U Sádků a v sobotu byl přistižen znovu u Dubové hory.

"Vyšetřovatel ho již obvinil z poškození cizí věci. Na rozhodnutí soudu o vině a trestu si počká na svobodě, protože s policisty spolupracoval a vyšetřovatel u něj žádné důvody pro uvalení vazby neshledal. Soud ho může v této souvislosti poslat do vězení na jeden rok," dodala Baláková. Vyšetřování pokračuje. "Není vyloučeno, že se do budoucna může právní kvalifikace rozšíři," dodala.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud