V Břeclavi vypadlo dítě z okna: Ve vážném stavu ho přepravil vrtulník do nemocnice

Letecká záchranka (ilustrační foto)
Autor: ČTK, lm - 
11. 6. 2018
18:51

Malé dítě vypadlo dnes odpoledne v centru Břeclavi z okna ve třetím patře, záchranáři ho ve vážném stavu letecky transportovali do nemocnice v Brně. Okolnosti neštěstí zjišťuje policie. V krátké době jde v Jihomoravském kraji o druhý případ pádu dítěte z okna.

Záchranné složky k neštěstí vyjížděly kolem 15:30. "S mnohočetným poraněním jsme dítě na umělé plicní ventilaci letecky převezli do Dětské nemocnice v Brně, jeho stav byl vážný," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Policie uvedla, že dítě vypadlo z třetího patra. "Okolnosti události v současné době zjišťují břeclavští kriminalisté," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Věk dítěte policie neuvedla.

V krátké době jde o druhý pád malého dítěte z okna domu v Jihomoravském kraji. Na začátku června takto záchranáři vyjížděli do Podivic na Vyškovsku. Po pádu z okna z prvního patra skončilo malé dítě v nemocnici se středně těžkým až těžkým poraněním.

Záchranáři upozorňují, že lidé by měli mít okna i balkonové dveře zabezpečené, aby těmto nešťastným událostem předcházeli. Problematické jsou v tomto podle odborníků sítě do oken, o které se malé dítě může opřít a síť může z okna vypadnout. Když už okno rodiče otevírají a v místnosti je malé dítě, je nejlepší otevřít pouze ventilační otvor.

Doporučujeme
Monikay ( 11. června 2018 20:32 )

to je asi tím vedrem, že lidé nechávají víc otevřená okna. je toho letos nějak hodně... chudáci děti

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud