„Šarlatánka“, která radila vykadit rakovinu: V rukou měla i osud dítěte (7)!

Autor: I. D. Hladík, K. Beránková - 
12. června 2018
05:50

Rakovinu léčí »kaděním« nebo nasazením milence. O Lence Krutilové z institutu psychosomatické medicíny AKTIP nyní vychází najevo, že »vyšetřovala « nejméně jedno dítě a sepsala i posudek pro soud. Otázkou je, zda má vůbec psychologické vzdělání.

Krutilová se ve svém životopisu ještě do nedávna pyšnila titulem »Mgr.« z jednooborové psychologie, kterou měla vystudovat na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Když zástupci fakulty uvedli, že to není pravda, přestala »odbornice« komunikovat , a dokonce i z AKTIP byla »odejita«. Přestože tedy není vůbec jasné, zda má alespoň nějaké psychologické vzdělání, Blesk zjistil, že vypracovávala posudek na tehdy sedmiletého syna Davida T. (49).

Chlapce přivedla v roce 2014 do AKTIP matka, která chtěla zrušit v té době fungující střídavou péči. Krutilová pro ni vypracovala dokument s hlavičkou »psychologické vyšetření«. „Syna prý nechala nakreslit několik obrázků,“ vzpomíná David T. Ze zprávy o údajném psychologickém vyšetření vyplývá, že chlapec by měl žít pouze s matkou a jejím novým partnerem. »Dokument« je nedatovaný, chybí mu razítko i jasně deklarovaný autor a jeho funkce. Pouze na poslední stránce je podpis: Krutilová. Přes tyto nedostatky byla »zpráva« založena do spisu a soud k ní přihlížel při rozhodování.

Video Upoutávka na pořad z cyklu Infiltrace "Obchod se zdravím" - česká televize

 

„Když jsem chtěl po paní Krutilové, aby mi sdělila, na základě čeho všeho došla ke svým závěrům a jak vyšetřovala mého syna, chovala se velmi arogantně a takřka mě vyhodila,“ vzpomíná David T. Jeho bývalá partnerka navštívila v AKTIP se synem i další »odborníky«. Zprávu soudu poskytla i zakladatelka institutu AKTIP psychiatrička Jarmila Klímová. „Myslím, že kdyby mezi těmi dokumenty nebyla i zpráva od doktorky Klímové, která je skutečná lékařka, nebral by soud ty další zprávy z AKTIP vážně,“ myslí si otec. AKTIP totiž není zdravotnické zařízení, ale doktorka Jarmila Klímová má zároveň i svou psychiatrickou ordinaci, která s institutem údajně spolupracuje.

Soud i na základě posudků střídavou péči zrušil a syna Davida T. dal do výhradní péče matky. „Bývalé ženě nezazlívám, že syna vzala na vyšetření, pouze si myslím, že nezvolila vhodnou instituci,“ říká otec a dodává: „Kvůli »psychologické zprávě« jsem podal i trestní oznámení. Je stále v řešení.“

Smutná »hvězda« dokumentu: Lhala nejen o studiu…

Dokument České televize Infiltrace: Obchod se zdravím odhalil pochybné praktiky v institutu AKTIP. Smutnou »hvězdou« dokumentu se stala Lenka Krutilová, která radila léčit zhoubné nádory milenci nebo je vykadit a poslat na rozbor na hygienickou stanici, tvrdila také, že si lze vůlí změnit DNA. Dokonce si vymýšlela, že dálkově studovala DAMU nebo že byla v basketbalové reprezentaci.

Spory o děti jako výnosný byznys? AKTIP vydával zprávy i dříve

Spory o dítě mohou být pro psychology zlatým dolem. Rodiče se snaží podložit své nároky odborným posudkem, ze kterého pak soud vychází. Blesk zjistil, že to není poprvé, kdy pracovníci AKTIP vypracovávali »podezřelé« zprávy o psychickém stavu dítěte. Pan Petr ztratil na čas nárok na kontakt s dcerou i kvůli posudku, který vypracovala arteterapeutka Bc. Iva Pasková a několika větami, a hlavně svým podpisem a autoritou lékaře ho stejně jako v případě Davida T. zaštítila i MUDr. Jarmila Klímová.

Video Studio Blesk o dokumentu o šarlatánech - Blesk TV

janakveton ( 12. června 2018 22:35 )

Zavřít!!! V té "strašné šedé totalitě" SE PODOBNÝM ŠARLATÁNŮM NEBOLI LÉČITELŮM nedařilo. Ti by si nevrzli! Takové činnosti byly zakázány. A lidi jsou hloupí, nebo důvěřiví, jak to kdo chce nazvat, takže když to tady je, co to nezkusit? Že?!!! Drogy, "léčitele", ....... Byla bych nekompromisní!

hadraplan ( 12. června 2018 14:17 )

Dnes jsem vykadil něco jako ondatru,ale možná to byl i rak

sores ( 12. června 2018 13:59 )

Přesně tak!!! Jenže to by v hnusném Česku musely fungovat zákony a soudy!!! Ta s.v.i.ně patří do basy a vrátit prachy!!!! Lidi by si měli s klacky k ní domů pro ty prachy dojít!

havran2 ( 12. června 2018 13:02 )

Takové hovada by se měli okamžitě zavřít a peníze do koruny vrátit ! ! !

Monikay ( 12. června 2018 12:30 )

jen jestli si jednoho dne nevykadila i mozek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud