Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Lupič v Krompachách přepadl banku s paličkou na maso: Vzal si rukojmí!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
1. června 2018
15:23

Lupič vyzbrojený nožem a paličkou na maso v pátek přepadl banku na východním Slovensku, přičemž jednu ze zaměstnankyň držel jako rukojmí. Ženu později propustil a vzdal se policii, informovala slovenská média.

Incident se odehrál před polednem v pobočce jednoho z peněžních ústavů ve městě Krompachy. Lupič začal vyjednávat s policii a nechal si do banky donést pizzu. Žádal rovněž, aby policie vyklidila okolí a aby se nikdo nedíval do banky. Po zhruba dvou hodinách policisté odvedli z banky rukojmí a následně i lupiče, který se vzdal.

List Korzár označil za lupiče 33letého řidiče kamionu, který po smrti své matky začal mít psychické problémy a údajně propadl alkoholu a zkoušel i drogy.

Případy braní rukojmích při loupežích na Slovensku jsou spíše ojedinělé. Slovenské banky v minulosti čelily vícero pokusům o přepadení, když například maskovaní lupiči žádali po zaměstnancích na přepážkách peníze a následně z pobočky utekli. Banky na to zareagovaly například zavedením časových zámků na pokladnách, které neumožňují okamžitý přístup k hotovosti.

Nezadat ( 1. června 2018 15:38 )

Bože kam jsme to dopracovali,lidi už jsou tak chudí,hladoví a zoufalí,že nemají už ani na repliku zbraně.To jsme to stou západní demokracii opravdu vytrhli.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání