Veronika vyběhla v noční košili za svým vrahem: Její synek se konečně setkal s příbuznými! Zapomněl rodnou řeč

16. 5. 2018
15:27

Konečně se dostavila velká radost a úleva. Rodina Mitaľových ze slovenských Vtáčkovic je štěstím bez sebe. Tonička (25) mohla po třech letech obejmout synovce Míšu (8), jehož maminka Veronika (†27) byla zavražděna. Setkání to bylo více než dojemné. Chlapec však zapomněl rodný jazyk.

Na třetí pokus vše dobře dopadlo. Po dvou neúspěšných snahách, kdy Mitaľovi jeli do německého Düsseldorfu zbytečně, se mohla Tonička vidět s malým chlapcem. Ten od zadržení svého řeckého otce Michaila Chatzitheodoridisa (33), kterého obvinili z vraždy Veroniky, žije v Německu.

Míša žil původně se svou macechou, nyní je v dětském domově. „Nejdřív byl zaskočený, nevěděl, jak se má chovat. Po pár minutách se osmělil a poznal mě, super to bylo,“ popsala střetnutí webu Pluska.sk sama Tonička. Míša bohužel zapomněl mluvit slovensky. Rok před vraždou bydlel s otcem v Německu.

Od tragické smrti jeho maminky uběhly již dva roky. „Byla u nás tlumočnice, ale pamatoval si mě. Ptali se ho, zda ví, kdo jsem, odpověděl: „Jo, Tonka. Přinesla jsem mu puzzle, skládali jsme je, povídali si, smáli se,“ dodala. Původně vymezená hodina se prodloužila, Němci byli naštěstí shovívaví. „Chtěl, abych ještě zůstala. Byl rád, že mě vidí,“ vzpomíná.

Míša se zdál své tetě smutný. Ví, že jeho maminka je už v nebi. Rodiče zavražděné Veroniky – Dušan (56) a Viděry si na chvíli vydechli a radovali se, že soud umožnil Toničce vidět se s malým. Podle psychologů je právě ona nejvhodnější pro jeho výchovu. Nebude to však lehký boj. O chlapce má zájem i Michailova matka. Rozhodovat bude soud.

Jak Veronika zemřela?

Mladá matka vyběhla předloni nad ránem v noční košili za svým vrahem. Po dvou dnech ji našli v lese nad vesnicí mrtvou. S rozťatou hlavou ležela na zemi s vyhrnutou noční košilí. Z domu jejích rodičů ji podle policie vylákal její bývalý řecký druh pod záminkou, že jí přivezl syna z Německa. Zadržen byl po půl roce díky spolupráci slovenských a německých policistů.

VIDEO: Těhotná Jana (26) ubodala svého manžela Miroslava (†42)

Video Těhotná Jana (26) ubodala svého manžela Miroslava (†42). - TV JOJ
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud