Auto plné mladých vjelo do protisměru: Matěj (†21) byl na místě mrtvý

Autor: DH - 
29. 4. 2018
14:40

Nedaleko obce Lutiše v okresu Žilina vjel osobní automobil Vokswagen Golf do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím Renaultem Scénic. Matěj (†21), který seděl za volantem Golfu na místě zahynul. Dalším pět lídí bylo převezeno do nemocnice.

K tragické nehodě dvou osobních automobilů došlo v sobotu vvpodvečer u obce Lutiše na severu Slovenska.

Podle dispečerky Aleny Krčové na místě zasahovaly tři jednotky záchranné služby a jedna jednotka letecké záchranky. "Zdravotníci ošetřili pět zraněných, které poté transportovali do nemocnic v Žilině a Čadci. Bohužel, nehoda si vyžádala život muže (1997), který na místě podlehl těžkým zraněním," uvedla Krčová pro TV Markíza.

Slovenští policisté jsou toho názoru, že za nehodu nejspíše mohl mladík, který za ni však zaplatil nejvyšší daň. Další čtyři cestující (18, 19, 19, 21), kteří seděli s mladíkem ve voze Volkswagen Golf, utrpěli lehčí zranění. Řidič druhého vozidla (30) pak zranění těžká. I proto ho musel do nemocnice dopravit vrtulník.

"Mladík řídil osobní vozidlo Volkswagen Golf ve směru jízdy z obce Lutiše na Kubíkovú. Ve stoupání za obcí Lutiše se z dosud neznámých důvodů vydal s vozem do protisměru, kde došlo ke srážce s protijedoucím motorovým vozidlem Renault Scenic, který řídil třicetiletý řidič z okresu Trnava," uvedl mluvčí slovenské policie Radko Moravčík.

Zda řidič před jízdou požil alkohol určí až soudní pitva, u řidiče druhého vozidla byla zkouška na alkohol v krvi negativní.

Doporučujeme
sosan68 ( 29. dubna 2018 17:54 )

Určitě měli kšiltovky kšiltama dozadu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud