Vrahovi Jána Kuciaka se zasekávala zbraň. Stejné náboje jako střelec používají i ozbrojené složky

Autor: dce - 
21. 3. 2018
20:00

Nové informace z pitvy a balistiky částečně odkrývají, co se dělo na místě vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Zajištěné nábojnice odpovídají typu, který používají i ozbrojené složky. Ukázalo se navíc, že se vrahovi musela několikrát zaseknout zbraň.

Policie v případu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové stále nemá viníka – Martinky matka Zlatica ovšem médiím prozradila detaily ze spisu. Jána vrah střelil dvakrát do hrudníku, Martinku při vraždě musel držet, protože kulka vnikla do hlavy pod bradou…

Policie na místě navíc zajistila hned několik balistických stop. Zvláštní ovšem je, že ze tří vystřelených ran na místě byly pouze dvě nábojnice, po zemi se ale válely nevystřelené náboje. Podle serveru TVnoviny.sk to může značit, že měl vrah technické potíže ze zbraní – patrně se několikrát zasekla a on musel přebíjet. Tyto domněnky potvrdili i odborníci.

Nábojnice navíc odhalily, že pachatel použil stejný typ munice, jaký používají i ozbrojené složky na Slovensku, tedy 9mm Luger – jde celkově o jeden z nejpoužívanější typů střeliva.

Na nábojích ani nábojnicích bohužel policisté nezajistili žádné biologické stopy – ani otisky prstů, ani například DNA, která by mohla identifikovat vraha.

Fotogalerie Zavražděný novinář Ján Kuciak 58 fotografií

Martinka s Jánem zemřeli koncem února ve svém domě ve Veľké Mači. Veřejnost i policie se domnívají, že byli zavražděni kvůli Jánově novinářské práci – dělal na článku, který měl odhalit propojení slovenské vlády a italské mafie.

Video Policie o vyšetřování vraždy nadále neinformuje. Pochybnosti má i právní zástupce rodin - tv Joj

Vše o vraždě novináře Jána Kuciaka čtěte zde >>>

Modra_liska ( 22. března 2018 13:56 )

Tak nějak, z hrdiny na dlužníka, to je hluboký pád...

brugal ( 22. března 2018 12:34 )

V době cloudů? Tak to by bylo třeba vyhodit do vzduchu ještě servery Google nebo Apple a zálohy oněch serverů.Kde žiješ,že neznáš cloudové zálohy a dnešní techniku?

brugal ( 22. března 2018 12:32 )

V době cloudových řešení není v PC ani v mobilu nic podstatného co by nebylo zálohované v cloudu.Pokud by vrah sebral počítač nic by tím nezískal a jen na sebe upozornil,stačí zkopírovat HDD.

priserka ( 22. března 2018 09:54 )

Je to nějaké divné. Někdo si objedná vraždu aby zahladil stopy a přitom zavražděným nechá mobily, počítač a vše, co by ho mohlo usvědčit.

steen ( 22. března 2018 09:54 )

Vrah sa ponahlal prec (zbran sa mu navyse zasekavala, vsetko trvalo asi dlhsie) a nebolo by aj tak asi efektivne ukradnut PC/ notebook (pravdepodobne usli cez pole spoza domu, aby nemuseli odsttavovat auto priamo v dedine - kamery, potenc. svedkovia), ked Kuciakove veci, aj pripravovane materialy mali aj tak v redakcii Aktualit.sk, komunikoval s viacerymi novinarmi o pripravovanych kauzach, atd. Navyse este vobec ani nevieme, ci nevzali z miesta cinu napr. USB kluc (ak ho videli), policia zatial o nicom neformuje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud