Dominika (3) bojuje s prasečí chřipkou. Děvčátko upadlo do kómatu

Autor: shp - 
15. 3. 2018
10:09

Malá Dominika (3) už tři týdny statečně bojuje o svůj život a zdraví. Koncem února se nakazila zákeřným virem prasečí chřipky a skončila v bratislavské nemocnici na Kramárech. Její stav se měl zhoršit dokonce natolik, že děvčátko upadlo do kómatu. Nyní se jí ale konečně udělalo lépe.

Podle zjištění deníku Plus Jeden Deň leží statečná bojovnice stále v nemocnici. Zdraví malé holčičky se však podle jejího dědy konečně zlepšilo. „Ano, byla na tom zle, dokonce byla v něčem, jako je kóma. Naštěstí už je na tom o hodně lépe, protože ji z něj už probrali a všechno okolo vnímá,“ prohlásil dědeček.

Vůbec přitom neskrýval, že se mu ze zlepšujícího se zdraví milované vnučky ulevilo. „Už dokonce sedí a i sama papá, když jí dává máma jídlo lžičkou. Je to sice o hodně lepší, než to bylo, ale stále to není takové, jako bychom všichni chtěli a jak očekáváme,“ dodal děda Dominiky s tím, že v nemocnici nad děvčátkem stále bdí jeho starostlivá máma.

Národní stav dětských chorob včera potvrdil, že děťátko je stále v péči jeho lékařů. Víc informací však poskytnout nechtěli, protože si rodiče nepřejí, aby o případu informovali. Dokdy malá bojovnice v nemocnici zůstane, nepověděl, ani její děda to zatím neví. „Zatím je ze školky odhlášená. Dokdy to takto bude, nevíme, protože nevíme ani to, v jakém je stavu. Rodiče o tom nechtějí mluvit a my se neptáme,“ vysvětlila ředitelka MŠ Zuzana Šmachová.

Dominiku koncem února záchranáři odvezli s vysokými horečkami do nemocnice v Piešťanech, kde lékaři vyjádřili podezření na prasečí chřipku A/H1. Odtud ji museli transportovat do Národního ústavu dětských chorob v Bratislavě, kde nebezpečný virus potvrdili. Žádné další dítě, které navštěvuje stejnou školku, prasečí chřipkou neonemocnělo. Odborníci proto nevědí, kde s ní přišlo dítě do kontaktu.

Video V bratislavské nemocnici hospitalizovali dítě s prasečí chřipkou - tv Joj
360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud