Zavražděného Gabriela (†8) pohřbili v bílé rakvi: Poslanci drželi minutu ticha

13. 3. 2018
21:22

Na jihu Španělska v úterý pohřbili osmiletého chlapce, jehož zmizení od konce února poutalo pozornost celé země. Španělští poslanci za něj drželi minutu ticha. Tělo chlapce nalezla policie o víkendu, kdy policisté také zadrželi třiačtyřicetiletou přítelkyni chlapcova otce. Žena se dnes k zabití dítěte přiznala, uvedla španělská média.

Po zmizení osmiletého Gabriela Cruze ve venkovském regionu jihošpanělské provincie Almería v předposlední únorový den následovalo rozsáhlé pátrání, do něhož se zapojilo přes 4000 policistů a stovky dobrovolníků. Také přítelkyně Gabrielova otce Ana Quezadaová se aktivně účastnila organizace veřejných mítinků na podporu pátrání.

Tělo hocha v neděli policie objevila v kufru auta, které Quezadaová řídila. Policisté ji podezírají z toho, že tělo nejprve uschovala na rodinném pozemku v obci Rodalquilar a poté se ho snažila přemístit jinam.

Quezadaová nejprve svou vinu popřela, následně ale při výslechu na policii přiznala, že ho zabila. Podle španělských médií uvedla, že chlapce uhodila tupou částí sekyry během hovoru a poté ho uškrtila. Uškrcení potvrdila jako příčinu smrti soudní pitva.

Deník ABC dnes uvedl, že důvodem mohla být nenávist a žárlivost na chlapce, kvůli němuž údajně jeho otec nechtěl s přítelkyní odjet do Dominikánské republiky, odkud žena pochází.

Několik tisíc lidí se v úterý zúčastnilo v Almeríi pohřbu malého Gabriela. Jeho rodiče před tamní katedrálou společně poděkovali prostřednictvím médií všem lidem za podporu při hledání chlapce i za vyjádřenou soustrast.

Policisté nyní začali přezkoumávat případ starý 22 let, který se týká úmrtí dcery Quezadaové v roce 1996. Čtyřletá dívka zemřela poté, co vypadla z okna v severošpanělském městě Burgos v době, kdy byla v bytě se svou matkou. Smrt byla označena za nešťastnou náhodu.

rbwtrnava ( 13. března 2018 22:03 )

 asi sa opat nejaky moslimsky imigrant vyradil

miroslav ( 13. března 2018 21:50 )

HNUS !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud