Děsivé požáry, při kterých zemřely děti: Hra se zápalkami nebo infrazářič

 • Autor: ČTK,ana - 
  12. 3. 2018
  15:20

  Tři děti zemřely v noci na pondělí při požáru rodinného domku na Znojemsku. Během obrovské tragédie, ze které se okolí a rodina nikdy nevzpamatuje, byli zranění i čtyři dospělí. Tři děti ve věku od jednoho roku do devíti let na místě zemřely. K podobným případům už došlo i v minulosti.

 • 1.30. srpna 1995

  Tři sourozenci si hráli se zápalkami v zemědělském objektu ve Slezských Pavlovicích na Bruntálsku. Dvě děti ve věku deset a 11 let byly na místě mrtvé, čtyřleté dítě zemřelo v ostravské nemocnici. Škoda na majetku byla odhadnuta na dva miliony korun. Lidé dodnes vzpomínají. „Pamatuji si to, jako by to bylo dnes. Tu vzpomínku mi už nikdo z hlavy nevymaže,“ zavzpomínal pro Blesk.cz místní obyvatel Petr Živčák.

  Smutný obrázek z obce BoseňSmutný obrázek z obce Boseň | 

   

 • 2.30. listopadu 2006

  Při požáru statku v Jakubovicích na Orlickoústecku zahynula šestatřicetiletá matka a tři děti staré čtyři, tři a necelý rok. Příčinou požáru byla nedbalost při používání infrazářiče, který byl umístěn v blízkosti obývací stěny, textilií a koberce, které se postupně vzňaly. Rodina měla dalších sedm dětí, které se uchýlily k příbuzným a známým ve vsi.

  Požár z obce JakubovicePožár z obce Jakubovice | 

   

   

 • 3.Dvě oběti

  30. ledna 1996: Dvě děti a dva dospělí uhořeli v Brně při požáru třípokojového bytu v Bratislavské ulici.

  31. října 1997: V Benešově zemřely při požáru bytu v panelovém domě dvě děti ve věku tři a pět let.

  20. července 2000: Požár bytu na pražském sídlišti Jižní Město si vyžádal životy dvou pětiletých dětí.

  5. listopadu 2006: Při požáru domku v obci Boseň na Mladoboleslavsku zahynuly dvě děti. Tříletá dívka a její devítiletý bratr se patrně nadýchali zplodin a udusili se.

  26. dubna 2009: Při požáru skladů slámy a stavebnin v Trutnově uhořely dvě děti, osmiletý chlapec a šestnáctiletá dívka. Požár založila trojice dětí, která si ve skladu slámy hrála, jednomu chlapci se podařilo utéct.

  Video Plameny v Mochově zachvátily halu tamních mrazíren. - David Malík
  360p

  19. prosince 2009: Čtyři životy si vyžádal požár bytu v Brně-Zábrdovicích, dvě z obětí byly děti. Oheň vznikl od svíčky. Přímo na místě zahynula žena (58), její syn (24) a holčička (0,5). Šestiletý chlapec krátce poté zemřel v nemocnici.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud