Záchranáři z Klatovska hrozí dva roky ve vězení: Týral psy hlady, policie ho obvinila!

1080p720p360p
Autor: dce - 
12. 3. 2018
18:47

Vychrtlé, bez žrádla a vody v kotci plném výkalů. V takovém stavu našli policisté dvě fenky plemene husky na Klatovsku. Týrat je měl záchranář a hasič v jedné osobě, který jejich stav vysvětlil ubohou omluvou. Policie muže nyní obvinila z týrání zvířat.

Fenky Sindy (11) a Elišku našli policisté loni v prosinci v zuboženém stavu v kotcích v Alžbětíně u hranic s Německem. Obě měli minimálně 10 kilogramů podváhu, vypadaly jako chodící kostry. Podařilo se je ovšem zachránit.

"V rámci prověřování bylo zjištěno, že podezřelý muž úmyslně fenkám, plemene Sibiřský Husky a křížence plemen Sibiřský Husky a Malamut, dlouhodobě nepodával krmivo ani vodu. Dvě fenky byly vyhublé i vyčerpané v důsledku hladovění a dehydratace," uvedla policejní mluvčí Dana Landmanová.

Martin V. (49), zachránář, psovod a hasič v jedné osobě, své chování Blesku vysvětlil už v prosinci. "Já vám mohu říci jen to, že z důvodu absolutní pracovní vytíženosti tam došlo k nějakému zkratu, který si já sám neumím vysvětlit. Absolutní únava, absolutní vyčerpání. Je to každopádně smutné a neomluvitelné. Více se k tomu vyjadřovat nebudu,“ uvedl.

Policie v případu nechala vypracovat i znalecký posudek, který utrpení psů potvrdil. "Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání devětačtyřicetiletý muž ze Železnorudska, který byl obviněn z přečinu týrání zvířat, protože nezajistil fenkám potřebnou péči," dodala Landmanová. Za tento trestný čin mu hrozí až dva roky ve vězení,

Podle informací Deníku se fenky stále nacházejí v klatovském útulku, obě jsou ale již po zdravotní stránce v pořádku a vypadá to, že se již brzy přestěhují k novému majiteli na Šumavu.

Video Fenky málem zemřely hlady, jejich majitel se o ně nestaral. - Zbyněk Schnapka
1080p 720p 360p

Doporučujeme
Sasi ( 12. března 2018 21:11 )

Jsi normální, vždyť je to záchranàř a chová se jako bezcitné hovado!!!!!!

ellyane ( 12. března 2018 20:38 )

Dobrý večer všem, každý trest má být adekvátní, ať jde o člověka nebo o zvíře a pokud toto udělal záchranář, je to hovado a opravdu potrestat!!

zwil ( 12. března 2018 20:02 )

Jasně, za dva lidské životy podmínka a za nějaké zkur.vené čok.ly vězení...to je k zbli.tí...

defakto ( 12. března 2018 19:41 )

... zavřít toho " záchranáře " a nedat mu žrát , at zdechne !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud