Dům hrůzy na Vysočině: Stovky psů trpěly v klecích plných výkalů, stěny domu byly nasáklé močí

Autor: dce - 
1. 2. 2018
16:00

Přes dvě stovky psů zachránili veterináři spolu s ochránci zvířat a policií z domu v Kamenici nad Lipou na Vysočině. Psi menších plemen zde trpěli v miniaturních klecích plných výkalů, byli vyhladovělí, zanedbaní a nemocní. Stěny domu i podlahy jsou doslova nasáklé jejich močí. Pohled na zubožená zvířata vehnal slzy do očí i těm otrlejším.

Možná že právě z tohoto domu pochází štěně, které jste levně sehnali přes internet. Odstrašující fotografie, které ve čtvrtek oblétly sociální sítě, totiž nebyly pořízeny v zahraničí, ale v domku na Pelhřimovsku.

Na majitelku přišlo udání už koncem loňského roku – kontrolu z veterinární správy odmítla pustit do domu a ukázala jim jen 13 psů. I ti byli ovšem zanedbaní a proto jich veterináři rovnou několik odebrali. Už tehdy ale bylo jasné, že v domě bude psů víc…

Posledního ledna tak do Kamenice nad Lipou zavítali policisté s povolením k domovní prohlídce, hasiči, veterináři a ochránci zvířat. Ani oni ale nečekali tak otřesný pohled…

V objektu se v naprosto nevyhovujících podmínkách nacházelo celkem 212 psů, převážně malých plemen a jejich kříženců. V obytných prostorech a klecích, kde se zvířata nacházela, byly dlouhodobě neodklízené vrstvy výkalů. Podlahy i zdivo v budově byly doslova prosáklé močí. Psi byli značně zanedbaní, vykazovali znaky kožních, očních, ušních a parazitárních onemocnění, měli přerostlé drápky,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.

Ještě na místě bylo rozhodnuto o odebrání všech zvířat, chovatelku čeká trestní stíhání. Psy odvezli ochránci z neziskové organizace Dej Pac! a zajistili jim péči a dočasný domov ve více než desítkách zařízení po celé republice.

Svědectví jedné z dobrovolnic, které na místě pracovaly, je více než šokující. „Neumím si představit horší podmínky ani pro přežívání lidí, vzduch se nedal dýchat, oči slzely, hasiči byli ochotni vstoupit jen s dýchacími přístroji,“ uvedla.

„Věříme, že se zdravotní stav psů rychle zlepší a v brzké době si většinu z nich osvojí noví majitelé, kteří jim na rozdíl od původní majitelky zajistí důstojný a šťastný život,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

„Chtěl bych vyzvat zájemce o pořízení psa, ale i jiných zvířat, aby si vždy brali zvíře z prověřeného chovu a nekupovali jej pouze na základě anonymního inzerátu na internetu. Potom se totiž může stát, že člověk svou koupí podpoří podobný pochybný chov, jaký byl odhalen v Kamenici nad Lipou,“ dodal.

Doporučujeme
ellyane ( 1. února 2018 23:03 )

Odkaz je platný pro tyto pejsky, už jsem se domluvila,těch záchytných stanic je 15....

ellyane ( 1. února 2018 22:33 )

Jste milá a děkuji Vám, ale nejhorší je srážka s blbcem a dovolím si dodat zákeřným...

andorea ( 1. února 2018 22:29 )

Proč jsi na ellyane tak hnusná? Já narozdíl od tebe jí to věřím a ty ji ještě napadáš, že chce pomoci? Nechápu...

ellyane ( 1. února 2018 20:56 )

Ano odkaz tady je, ale na úplně jiné pejsky,bohužel těch chlupáčků kteří trpí je hodně a troufám si tvrdit, že díky takovým dementům jako jste Vy a obhajujete svůj špinavý byznys....Přeji Vám hezký zbytek dne a tou nenávistí a zlobou se zalkněte JASTANO!!!!

oshona ( 1. února 2018 20:40 )

Ty musíš být pěkná kráva!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud