Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Tragická nehoda na Vysočině: Ledovka vystřelila auto přímo proti dodávce, spolujezdkyně (†20) zemřela

Tragická nehoda na Vysočině: Ledovka vystřelila auto přímo proti dodávce, spolujezdkyně (†20) zemřela.
Tragická nehoda na Vysočině: Ledovka vystřelila auto přímo proti dodávce, spolujezdkyně (†20) zemřela.  (Autor: Jiří Čada)
Autor: ČTK - 
5. března 2018
19:29

Při dopravní nehodě v pondělí před 8:30 mezi Stříteží a Dobronínem na Jihlavsku zemřela dvacetiletá spolujezdkyně (†20). O dva roky mladší řidička (18) osobního vozu skončila s těžkým zraněním v jihlavské nemocnici. 

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové auto zřejmě dostalo smyk a přejelo do protisměru, kde se bočně střetlo s protijedoucí dodávkou. Kvůli kluzkým vozovkám se podle policie dnes už stalo v kraji asi 20 nehod.

"Nejhorší situace byla na Žďársku, u Bystřice nad Pernštejnem se při nehodě těžce zranil jeden člověk, byl odvezen do Brna," řekla Čírtková. Policie na Žďársku nasadila i druhý výjezd dopravního inspektorátu, aby u nehod nemuseli lidé dlouho čekat. Podle Čírtkové se při nehodách pět lidí zranilo lehce.

Podle krajských silničářů byla situace na silnicích nejhorší v okresech Třebíč, Jihlava a Žďár nad Sázavou. Někde se tvořily sněhové jazyky, na jiných místech byla ledovka. Situace se podle nich uklidnila po 11:00.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání