Malého Radovánka nalezli na pokraji smrti v dutině stromu: Byl tak zmrzlý, že se nemohl pohnout

Autor: bop - 
23. 1. 2018
20:20

Asi tři dny se nedaleko Vítkova na Tachovsku schovával promrzlý a vyhladovělý pejsek v dutině stromu. Když ho kolemjdoucí nalezli a předali do péče odborníků, vyšlo najevo, že pes na hranici smrti byl pravděpodobně týraný. V současné době čeká drobný kříženec na nový domov v psím útulku.

Když kolemjdoucí žena spatřila něco schovaného v dutině stromu, ani ji nenapadlo, že by mohlo jít o pejska. To, že přistoupila blíž a zubožené zvíře tak objevila, však malému kříženci zachránilo život. 

„Se psem nešlo ani manipulovat... Vypadal jako kuře vytažené z mrazáku! Nereagoval ani na jídlo ani na pohlazení. Má už jen kousek síly. Dostal léky, kapačky a je v teple. Podle krevních testů mu ještě neselhávají orgány, takže zabojujeme. Celou noc bude na kapačkách a dnešní noc rozhoduje,“ napsala na facebookovou stránku Psího útulku U Šmudliny Tachov-Vítkov 20. ledna jeho provozovatelka Gabriela Jägerová.

Ihned po nálezu asi dvouletého psa převezli na plzeňskou veterinární kliniku. Byl tak podchlazený, že mu ani nebylo možné změřit teplotu. Podle lékařů měl zhruba polovinu váhy, kterou by měl mít. Už 21. ledna ráno však ředitelka útulku informovala, že pes začal chodit. Dostal jméno Radovánek, protože je veselý, ačkoli stále trochu bojácný. 

Když se zdálo, že je Radovánkův stav stabilizovaný, přišla další rána. Pejsek začal vylučovat krev. Vyšetření prokázalo nemocné ledviny a průdušky. V současné době je v péči zástupkyně ředitelky tachovského útulku, která si kvůli malému nalezenci dokonce vzala dovolenou z práce.

Pejsek to v minulosti zřejmě neměl vůbec jednoduché. Na těle má jizvy a strupy, které pravděpodobně způsobili další psi. „Má ale po těle několik dalších ran, které nemohl způsobit jiný pes a jsou staršího data. Musel být týraný,“ sdělila Lenka Dombrovská serveru iDnes.cz. Provozovatelka psího útulku Gabriela Jägerová je ze stavu malého pejska šokovaná. Rozhodla se podat trestní oznámení na neznámého pachatele z důvodu týrání zvířete. 

VIDEO: Týraný Ben nepřežil, »páníček« ho nechal zarůst a vyhladovět.

Video Týraný Ben nepřežil, »páníček« ho nechal zarůst a vyhladovět - Facebook
360p

Doporučujeme
armenia ( 24. ledna 2018 12:48 )

No nebudu jmenovat,všichni jistě zjistíte na koho mířím,ale opravdu tisíckrát raději budu mít v bytě smradlavého,uslintaneho cokla,prase,pakoně, tučňáka,než jednoho jediného tupého zakomplexovaného imbecila,vy jste přesně ten typ člověka co vypisuje na papíry příkazy a povely v panelácích,co slipy za oknem,když přijedou sousedí z dovolené,co může puknout vzteky,když je někdo v jeho okolí šťastnější a úspěšnější a navíc chová psi,jelikož vy byste neodchoval ani potkana z kanálu,páč vaše bystrozrakost se otočí i proti vám jak jste omezený.....a hlavně já se ve městě nechci dívat na smradlavé,oplzlé a drze bezdomovce,narkomany pod balkony,bohužel někdy i ve sklepních prostorech paneláku,na spiny v tramvaji,to by mělo vymizet,to otravuje lidi,samotný lidi jsou větší zlo pro společnost než zvířata,v tomto případě pejsci.

darafufajs ( 24. ledna 2018 12:08 )

Bystrozraký Vy jste opravdu totální primitiv. Víc na Vás reagovat nemá smysl...

Helena Lhnov ( 24. ledna 2018 11:46 )

Teda vy musíte být ale idiot pane...lidi jako Vy s názory jako jsou ty Vaše jsou ostudou společnosti.

Bystrozraky ( 24. ledna 2018 10:12 )

Vážená paní, skutečně asi mám mozkové poškození, jsem totiž normální. Nikdo mě nepřesvědčí, že slintající smradlavý pes na gauči je to pravé lidské potěšení. Nezblbnul jsem láskou ke smradlavému zvířeti. Jak říkám, nic nenamítám k tomu, že pes je v boudě na dvoře, tak jak to vždycky bývalo. Ale uznejte sama, všeho moc škodí. Všechno má sou míru. Naše drahá vlast je zaneřáděna psy. Lidi s nimi nalezou všude. Všude ti čokli zavazí, v dopravních prostředcích se pletou pod nohy, kálí kam přijdou, štěkají u paneláků, ruší ostatní spoluobčany, jsou po nich poslintané výtahy a no a řekněte mi, například při dnešním nevlídném počasí, když takový debilek přijde urousaný, špinavý z venku do bytu, tak skutečně to potom v tam musí vypadat jak psí boudě. Lidé smrdí jakpak psi. Copak nemáte nos? Zaráží mě to u Vás, poněvadž asi budete vzdělaná žena, navíc v oboru, který vyžaduje zvýšenou hygienu, proto Váš názor je pro hodně občanů nepochopitelný. Samozřejmě nikdo nic nemá proti psům ve službě, jako jsou psi asistenční, na hájovnách, u policie, celníků, a budou zase znovu u pohraničníků. Takový pes si žrádlo zaslouží. Ale ti smradlaví štěkající debilkové v panelácích si můj obdiv nikdy nevyslouží. Zrovna včera byl pořad na ČT o těch lidských primitivech, co chovají v bytech prasata. No to se Vám líbí? Vždyť ani Eskymáci nemají psy ve svým příbytcích? Jsou pěkně venku na zdravém vzduchu a čekají na rozkazy svých pánů. A Eskymáci zrovna velkou hygienou nevynikají. Vždyť vy psovodi ta rozmazlená zvířata týráte. Taháte je po městech na špagátku jak malé děcko autíčko. Já bych chtěl vědět, jestli byste byla taky ráda, kdyby Vás někdo tahal na provázku sem a tam.

bibijana ( 24. ledna 2018 10:10 )

Celou noc jsem kvůli této zprávě nespala a při pohledu na fotky mám zase oči plné slz.Kdy tohle týrání zvířat skončí? Třeba se z toho chudáček dostane, i když krvácení signalizuje na život ohrožující problém.Třeba zaberou ATB, infuze.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud