Na Ústecku neznámý vandal pokácel pětimetrový vánoční stromeček: Pátrá po něm policie

Autor: bop - 
27. 12. 2017
20:22

Svátky klidu a míru ve Velkém Březně na Ústecku narušil neznámý vandal. Nazdobený, přibližně pětimetrový vánoční smrček uprostřed náměstí totiž v noci na středu pokácel sekerou. Za tento čin mu hrozí až rok za mřížemi.

Ke starostovi obce Michalu Kulhánkovi se zpráva dostala v brzkých ranních hodinách. Následovalo podání trestního oznámení. Policie případ vyšetřuje jako poškození cizí věci. Pachateli hrozí až rok vězení.

 

Materiální škoda naštěstí není nijak velká. Vánoční stromek získalo Velké Březno darem od místního občana a jako zázrakem se nezničilo ani elektrické osvětlení. Přibližně patnáct ozdobných koulí to má ale sečtené. „V příštím roce plánujeme v okolí náměstí nainstalovat bezpečnostní kamery, tak snad podobným činům do budoucna předejdeme,“ sdělil starosta Kulhánek serveru idnes.cz.

VIDEO: Co dělat, aby vánoční stromeček vydržel: Kupte co nejdříve a zalévejte.

Video Co dělat, aby vánoční stromeček vydržel: Kupte co nejdříve a zalévejte - Adam Balažovič/ BPŽ

jardavozembouch ( 28. prosince 2017 13:37 )

nejaky zaprdeny duchodce, ktery "slavil" svatky osamele, protoze lezl na nervy i vlastnim pribuznym. dat mu nucene uklizet ve spicce ve vyrazne oranzove veste s napisem na zadech "jsem bl.be.c a idiot" na mirove namesti nejmene na pul roku.

zkratik ( 28. prosince 2017 00:05 )

ve vesnici bejvá v noci ticho, divím se,že to sekání nějaká místní drbna Kelišová neslyšela

bandolero ( 27. prosince 2017 20:54 )

Tak to si někdo udělal asi blbou srandu, to mi připadá jako když jedna vesnice kácí té druhé májku. Ale tady se asi dřevorubec o výkupné nepřihlásí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud