Povánoční výprodejové šílenství začíná: E-shopy slibují slevy až 80 %

E-shopy dnes spouští povánoční výprodeje  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK, ula - 
25. prosince 2017
08:39

Internetové obchody spouští téměř ihned po rozbalení vánočních dárků povánoční výprodeje. Cílí tak na ty, kteří dostali pod stromeček hotovost. Kamenné prodejny se zákazníkům otevřou ve středu 27. prosince. Sezónními výprodeji si obchodníci uvolňují místo ve skladech, aby mohli nakoupit nové zboží.

Slevy půjdou napříč všemi segmenty - budou tam mobilní telefony, počítače, ale i sortiment ze sportu, hobby, drogerie, domácí spotřebiče a dalších, uvedla mluvčí Alza.cz Patricie Šedivá.

Kasa.cz slibuje průměrnou slevu 40 procent. Nejvyšší slevy dosáhnou až 80 procent, uvedla Andrea Čižmářová z Kasy.


Výprodeje v e-shopu Datartu se budou týkat celého sortimentu. Tento rok očekáváme zejména obrovské výprodeje TV, následovat je budou mobilní telefony, laptopy, nositelná elektronika a herní konzole, v druhé vlně k nim ještě přibudou produkty péče o tělo, řekla mluvčí Iva Pavlousková.

Video Videonávod: Jak reklamovat zboží ze zahraničních e-shopů? - Tomáš Polák


Podle nedávného průzkumu řetězce Tesco si nejvíce lidí si pod stromečkem přeje nalézt hotovost. V průzkumu to uvedlo 40 procent respondentů, zejména mladší lidé.

Letos by měla česká e-commerce přesáhnout v celoročních obratech 115 miliard korun. Přibližně třetinu z toho budou tvořit vánoční tržby. Internetové obchody čekají rekordní konec roku. Například obrat největšího tuzemského e-shopu Alza.cz během slevové akce na tzv. Černý pátek stoupl meziročně o 43 procent. E-shop i díky tomu překročil za posledních 12 měsíců obrat 20 miliard korun. Denní obrat poprvé překročil 200 milionů Kč.


Podle údajů srovnávače cen Heureka.cz byla průměrná sleva v e-shopech během výprodejů na tzv. Černý pátek jen 17 procent proti často inzerovaným desítkám procent. Řada obchodníků před začátkem slevových akcí navýší slevu tak, že ji počítá z ceny, za kterou byl výrobek původně uveden na trh. Sleva tak uměle vypadá vyšší než ve skutečnosti je. Pokud obchod v minulosti za takovou cenu zboží skutečně prodával, je ale takové jednání nepostižitelné.

( 15. července 2018 16:47 )

Většinou povánoční slevy s manželkou využijeme opravdu naplno, buď jsme si koupili novou lednici nebo jiné velké spotřebiče Na co ale opravdu nechci čekat než bude ve slevě, jsou vlněné vesty z https://www.vlnenezbozi.cz/ Nestojí tolik a jsou opravdu skvělé!

naidka ( 25. prosince 2017 20:34 )

Původní cena - před zlevněním - bývá vycucaná z prstu. Akční cena - po slevě - se rovná skutečné původní ceně a to ještě s velikou rezervou.

jardavozembouch ( 25. prosince 2017 18:05 )

pred svatky "nenapadne" zvysi ceny a pak je bombasticka reklama na slevy. vetsinou jde o zbozi, ktereho se potrebuji zbavit a uvolnit regaly pro nove. to nove je novinka jen ten den, kdy se koupi, druhy den je v regalech jiz novejsi, modernejsi. nejmarkantnejsi je to u mobilu a kompu. tsss.

agfor ( 25. prosince 2017 15:50 )

Zase takové šílenství to nebude - rychlovarná konvice 119 Kč, ve slevovém šílenství při slevě 82% pak stála 289 Kč. Takové slevy si strčte za klobouk.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud