Záhadná smrt vysokoškoláka Dávida (†25): S prostřelenou hlavou ležel u nastartovaného auta

Autor: lm - 
15. listopadu 2017
13:21

Záhadné úmrtí mladého studenta vysoké školy řeší slovenští policisté. Dávida (†25) našla jeho kamarádka v pondělí večer se střelným poraněním na hlavě u jeho auta. Znalec na místě nemohl určit, jestli se střelil sám, nebo ho zabil někdo jiný.

Mrtvý student byl nalezen mezi obcemi Petrovce a Gemerský Jablonec. Jeho auto bylo odstavené u krajnice a stále mu běžel motor. Tělo Dávida leželo několik metrů dál. Asi metr od něj ležela na zemi puška. Zbraň měl mladý muž legálně, byl totiž myslivcem.

Rodina ani přátelé nevěří, že by spáchal sebevraždu. „Měl plány, měl přítelkyni, těšil se, že jsou spolu. Nevím, nevím, co se mohlo stát. Podle mého názoru to bylo neštěstí,“ vysvětlil TV JOJ známý nebohého muže. Ani znalec na místě nedokázal říct, jestli si život vzal sám, nebo ho zastřelil někdo jiný. Zatím se ale zdá, že s ním nikdo na místě nebyl. „Na těle nebohého muže nebyly zjištěny žádné jiné známky cizího zavinění,“ řekla mluvčí banskobystrické policie Mária Faltániová.

Dávid z domu odešel se slovy, že jde na lov. Zhruba po půl kilometru ale nečekaně zastavil. Na jeho autě se našly stopy po nárazu a příbuzní si myslí, že mohl něco srazit, patrně zvěřinu. „V tomto případě jsme zahájili trestní stíhání pro zločin zabití. Zajištěné stopy, i zbraň, byly zaslány na odborná zkoumání,“ dodala Faltániová.

Video  Záhadná smrt vysokoškoláka: Dávida (†25) našla s prostřelenou hlavou u nastartovaného auta.  - TV JOJ

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud