Z Rosákova Binga ukradl 27 milionů: Po 22 letech podvodníka dopadli v USA!

Jan Rosák moderoval televizní soutěž Bingo  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
8. listopadu 2017
08:40

Po 22 letech byl dopaden v USA Pavel Fantyš odsouzený za zmanipulování televizní hry Bingo, kterou moderoval Jan Rosák. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Sedmičlenná skupina v čele s Fantyšem podle soudů získala v polovině 90. let za pomoci počítačového programu podvodem z Binga nejméně 27 milionů korun. Fantyš uprchl do ciziny již koncem roku 1995, později byl odsouzen k pěti letům vězení. Soud nyní kauzu znovu projedná.

Interpol dopadl Fantyše podle serveru koncem července ve Spojených státech. V srpnu byl pak převezen do Česka, kde hned požádal o nové projednání svého případu. "Městský soud v Praze usnesením z 12. září letošního roku návrhu obviněného vyhověl a zrušil uvedené odsuzující rozsudky," řekla serveru mluvčí soudu Markéta Puci.

Soudy se případem zabývaly skoro deset let a v roce 2006 vynesl pražský vrchní soud pravomocné rozsudky. Kvůli nynějšímu rozhodnutí městského soudu o novém projednání kauzy se ale podle Puci musí na Fantyše teď pohlížet jako na obžalovaného, ne odsouzeného.

Fantyš podle dřívějších verdiktů upravil počítačový program na losování tiketů ve hře Bingo na televizi Nova. Místo náhodně tažených losů pak byly několikrát losovány tikety předem vybrané. Losy si Fantyš předem zakoupil a s pomocí sítě distributorů sháněl s příslibem provize fiktivní výherce.

yokky ( 16. června 2019 23:17 )

Presne,,,,uplna pravda

jussuf ( 8. listopadu 2017 11:10 )

A možno sa o 22 rokov dozvieme, že aj Eurojackpot je zmanipulovaný. Za dva roky čo je táto lotéria na Slovensku len 2x sa stalo, že druhú cenu získal Slovák. Inak všetky výhry v prvých troch poradiach idú do Nemecka a ďalších krajín Západnej Európy. Tipujúci z krajín Východnej Európy plnia len úlohu prispievateľov na výhry Nemcom.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud