Pondělí 17. ledna 2022
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Uprchlé psy jí chladnokrevně zastřelil myslivec: Husky nechal umírat v bolestech

31. října 2017
17:15

Dva čistokrevní husky se ztratili minulý týden ze zahrady mladé rodiny ve slovenských Medzilaborcích. Jejich těla nakonec našli dělníci u Varechovců. Někdo psy zastřelil. Veterinární pitva a zpovědi svědků odhalily nechutnou popravu, kterou měl vykonat myslivec. Jednoho ze psů navíc nechal umírat v bolestech. Majitelé chtějí věc hnát před soud!

Pes Dany a fenka Stela plemene sibiřský husky zmizeli v noci z úterý na středu. Rodina se obávala, že dva čistokrevné psy někdo ukradl, patrně ale utekli sami. Pátrání skončilo tragicky. Těla dvou zvířat našli dělníci, kteří upravovali cestu v obci vzdálené několik kilometrů.

Když ovšem majitelka Stefania přijela na místo, mrtvoly už zde nebyly – všude jen zválená tráva a krev. Nakonec ale nalezli i těla. Oba psi byli zastřeleni…

„Na místo byl přivolán veterinář, který konstatoval následovné: psíci byli tím vrahem přivoláni, když přišli až k němu, on je zblízka zastřelil. Konkrétně fenečka velmi trpěla,“ popsali pracovníci občanského sdružení Zvierací Anjeli, kteří o případu informovali.

Svědci později popsali otřesnou událost, které se dá jen těžko uvěřit. Psi měli sedět u jednoho z vozů dělníků, báli se hluku, který stroje dělaly. Myslivec si je údajně přivolal k sobě a chladnokrevně je zastřelil z bezprostřední blízkosti.

„Jeden psík byl na místě mrtvý, ale bohužel fena velmi trpěla, jelikož ji trefil přímo do páteře. Pak je odvezl asi 200–300 metrů dál od místa činu. Nejhorší na tom všem je, že je zabil na přivolání k sobě. Puška byla přiložena k tělu. Zlomilo to srdce nejen mně, ale také všem známým,“ uvedla sama majitelka na Facebooku. Zastřelení z bezprostřední blízkosti měl potvrdit i veterinář.

Podle svědků psy svázal provazem a táhl je po cestě pryč od místa činu. Fena byla ještě naživu a naříkala a zvedala hlavu. Podle majitelky ji patrně ubil kamenem, protože měla rozbitou hlavu.

Majitelka chce na viníka podat trestní oznámení – podle ní minimálně porušil zákon o střelbě v blízkosti obytné zástavby. Podobné případy ale většinou nekončí nijak tvrdým potrestáním. Přesto se na místě, kde měl muž psy zabít, druhý den objevilo několik dobrovolníků a hledali důkazy – zejména nábojnice z pušky.

„Jak může mít takový psychopat zbraň?!“ rozčilují se lidé na sociálních sítích.

zdenekmlejnek ( 31. prosince 2017 14:14 )

Myslivci, myslivecká stráž a rybáři jsou největší svoloč v tomto státě a nejen v ČR, ale i na Slovensku

JustARegularZombie ( 1. listopadu 2017 20:32 )

Nehnevajte sa, ale len preto, lebo na východe niet peňazí, musí tam zákonite byť všade "menej civilizácie"? Ľudia tam nežíjú v jaskyniach, majú vysoké školy, divadlá, slušné správanie, dodržujú zákony...teda až na výnimky. Lenže výnimky sú VŠADE, vedeli ste o tom? Je úplne jedno, či je to východ, západ, sever alebo juh. Je jedno, či je to 10miliónové mesto alebo dedinka na lazoch. Na východnom Slovensku som sa narodila aj tam vyrástla, a aj keď už 6 rokov žijem v Brne, stále je to moja srdcová záležitosť - nielen z hľadiska prírody, ale aj ľudí. Toto sa nestalo kvôli tomu, že je to východné Slovensko. Bohužiaľ zákony sú v tomto smere viac než na hovno.

JustARegularZombie ( 1. listopadu 2017 20:25 )

bibijana, prečo si myslíte, že takéto pripady sa dejú len na Slovensku? Myslíte si, že v Čechách alebo v Amerike alebo kdekoľvek inde nikdy nikto neodpráskol psa bez príčiny? Nie, ja v tomto prípade nikoho neobhajujem (jedine ak majiteľku psíkov). Neprajte si vedieť, čo by si zažil ten poľovník, keby som ho stretla a dostala možnosť byť s ním polhodinku osamote. Slovensko v tomto nie je jediné, nie je ani prvé ani posledné. Áno, zákony na Slovensku bohužiaľ umožňujú to, že poľovníkovi súd nič alebo takmer nič neurobí, lebo na to nemá zákonné páky (nie kvôli nejakej sympatii, ale výhradne len preto, lebo na to na Slovensku nie sú zákony) - zviera je bohužiaľ de facto stále "vec" a nie živý tvor - z hľadiska zákona. A nemyslite si, je mocné "hnutie", ktoré sa snaží o zmenu. Ja osobne by som najradšej na Slovensko zavolala ASPCA, tí by to tu inak roztočili... Len Vás prosím, nekydajte hnoj na všetkých len kvôli niekoľkým debilom.

trvalenemocna ( 1. listopadu 2017 05:09 )

ano SMRT a kulovnicí do břicha at má broky po celém těle a pomalu zdechá a nejde zachránit, at trpí jak chudák fenečka, to není myslivec ale vrahoun bezcitnej, nahradit škodu penězi je k smíchu! lásku a věrnost milujících zvířátek nikdo nenahradí, že utekli? komu ještě pes neutekl no? šli se proběhnout a na zavolání přišli, to je nemohl odvézt domů? nebo některý z dělníků? takové pejsky nemá každý a ještě dva, určitě věděli komu patří nebo lidi ve vesnici, pomsta trest tě nemine vrahu

hahapch ( 1. listopadu 2017 04:54 )

SMRT!!! UTÝRAT K SMRTI TAK JAKO CHUDÁK FENEČKU, zblízka střelit do břicha a at v bolestech pomalu chcípe haj zel hnus nej, odebrat zbrojní pas, zbran a zbavit funkce myslivce, do kriminálu s ním nejméně na 10 let, kdy už konečně budou dávat soudci pořádné tresty a ne podmínky??!! měli by se vžít do toho chudáčka zvířete jak trpí a nemá se jak bránit, tyto pejsci nikomu neubližovali ještě poslechli a přišli na zavolání, to tomu haj zlovi dělníci nemohli zabránit? zabijáku těš se budeš se škvařit v pekle

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání