Martínek (3) přišel po nehodě o nejbližší rodinu: Za dva dny mu Češi poslali 1 398 000 korun!

Autor: dce - 
29. října 2017
14:03

Tragická nehoda, která se odehrála minulou středu na Strakonicku, malému Martínkovi sebrala maminku i babičku. Starat se o něj teď má jeho teta, jenže sama řeší existenční problémy. Prosba o pomoc pro malého sirotka nezůstala bez odezvy. Za dva dny se na transparentním účtě objevilo 1 398 000 korun!

Češi zase jednou ukázali, že jim osud těch méně šťastných není lhostejný. Martínkovi před několika dny zahynula nejbližší rodina - při nehodě ztratil maminku i babičku. Tatínka nemá. Teprve tříletého chlapečka tak dostala do péče jeho teta.

Jenže ona sama řeší existenční problémy a postarat se o takto malé dítě je nákladné. Studentky strakonického gymnázia tak poprosily o pomoc pro chlapce a jeho tetu. Po pouhém jednom dni už musela obec Čepřovice, kde Martínek s tetou žijí, zastavit příjem oblečení a bot pro malého chlapce.

Už od začátku sbírky ale lidé chtěli pomoci i finančně - starostka tak zřídila transparentní účet pro finanční dary. První den se na něm objevilo téměř 60 tisíc, druhý den - v pátek - to bylo už 1 398 000 korun! 

Jaká byla příčina tragické nehody, zatím není jasné. Martínkova babička tam se svým peugeotem vjela ze zatím neznámých příčin do protisměru přímo pod kola protijedoucího kamionu. „Padesátiletá řidička a její čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně nehodu nepřežily. Řidič nákladního automobilu vyvázl bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Chlapeček byl v době nehody ve školce v Čepřovicích.

Chcete Martínkovi a jeho tetě přispět i vy? Peníze můžete zasílat na účet 115-5499120257/0100.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud