Opilá učitelka kličkovala po silnici: Je to její věc, zastává se jí kolegyně

26. září 2017
18:34

Opilá si sedla za volant a pak svou nebezpečnou jízdou ohrožovala ostatní. Třiapadesátiletá učitelka základní školy přitom má být pro ostatní spíše vzorem. Její kolegyně se jí ale překvapivě zastala.

Třiapadesátiletou Irinu Z. zastavili strážci zákona u slovenského Prešova poté, co na její nebezpečnou jízdu upozornil řidič jedoucí za ní. Řidička kličkovala po čtyřproudové silnici a z obou stran narážela do svodidel. Když policisté ženě dali dýchnout, nestačili se divit. Irina jim nadýchala 1,8 promile. 

Řidička tvrdila, že před jízdou alkohol nepila, ale užila léky. Soud měl ale jiný názor a napařil jí pokutu 500 eur (13 tisíc korun). Zároveň dostala zákaz řízení na tři roky.

Případ doputoval až k jejímu zaměstnavateli. Ředitel školy sdělil serveru Pluska.sk, že si počká na právoplatný rozsudek a pak bude postupovat podle platné legislativy.

Kolegyně se ale učitelky zastávají a nechápou, proč by měla ze školství odejít. „Vždyť se opila mimo pracovní dobu, tak proč z toho dělají takový cirkus. Víme, že má nějaké osobní problémy, ale kdo je dnes nemá. Raději by měli pedagogům přidat na platech, a ne sledovat, kde se která učitelka opije. Je to jen její věc,“ řekla slovenskému serveru jedna z jejích kolegyň.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud