Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Sestra napadená Afgháncem na Bulovce: Tahal mě k posteli a sahal si do rozkroku, vypověděla

Autor: ljš - 
11. září 2017
15:07

Podle oběti pokus o znásilnění, podle obžalovaného nedorozumění. Sestra, kterou podle obžaloby v Nemocnici Na Bulovce sexuálně napadl devatenáctiletý Sabawoon D., u soudu vypovídala z místnosti pro utajené svědky. Mladík, kterého se stále bojí, ji prý osahával a měl u toho ruku v rozkroku.

K útoku mělo dojít loni v říjnu, kdy mladý Afghánec v nemocnici pobýval jako doprovod svého tříletého bratra. „Bylo jedenáct v noci. Přišel do ošetřovny, něco vykládal ve svém jazyce, kolegyně se ho ptala anglicky. On ji nevnímal a koukal upřeně na mě. Ukazoval, ať jdu za ním,“ vypověděla sestra.

Mladík prý opakoval anglicky „room, room“ (pokoj, pokoj, pozn. red.) a žena si myslela, že se přitížilo jeho nemocnému bratrovi. V místnosti si ale všimla, že si mladík sahá levou rukou do rozkroku. „Pravou mě chytl za zápěstí a něco říkal v jeho jazyce. Byl v nějakém transu, mimo. Tahal mě k posteli, pak se pustil levou rukou a přejel mi dvakrát přes prsa,“ popsala sestřička.

Obžalovaný Afghánec tvrdí, že jde o nedorozumění způsobené jazykovou bariérou. Prý ho bolel bok a chtěl jen požádat o léky. Sestra podle něj zůstala na chodbě a on jí jen poklepal na pravou ruku. „Paní řekla ‚neumím‘ a vrátila se do ošetřovny. Chvíli jsem seděl na posteli, bolel mě pravý bok. Pak jsem usnul,“ řekl.

K obtěžování ženy prý neměl důvod, protože má v Německu snoubenku. „Paní je ve věku jako moje babičky, paní respektuju jako ženu,“ řekl Sabawoon D. Dotýkat se cizí ženy mu prý nedovoluje ani islám, který vyznává.

U soudu v pondělí vypovídal také znalec z oboru psychiatrie. Ten u mladíka, který se do Česka dostal díky otci, který dělal léta tlumočníka české armádě, neshledal žádnou duševní poruchu ani sexuální deviaci. Všechny výsledky jsou prý vzhledem k jeho věku v normě.

VIDEO: Soud poslal bezdomovce, který v Plzni mačetou rozsekal kamaráda, do vazby

Video Soud poslal bezdomovce, který v Plzni mačetou rozsekal kamaráda, do vazby. - Zbyněk Schnapka

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud