Potíže se zrakem má prostřední Potůček seriálu Tři chlapi v chalupě už dlouhou dobu. „Mám rozpad sítnice, je to neoperovatelné, nic se s tím nedá dělat. Už jsem se smířil, že jednou neuvidím vůbec,“ vysvětlil smutně pro deník Aha!. Proto také zřejmě nedávnému zhoršení nepřikládal velký význam.

Naštěstí se v domově pro seniory Slunečnice v pražských Bohnicích, kde Skopeček už půl roku žije, provádí pravidelné lékařské prohlídky. Právě během jedné z nich se ukázalo, že se herci odchlipuje celé spodní víčko levého oka. „Hned mě pan doktor poslal na vyšetření na Bulovku. Tam se zhrozili a okamžitě mne objednali na zákrok,“ uvedl Skopeček.

Operaci už herec nemohl nijak oddalovat, jinak by hrozilo, že o oko přijde. Okamžitě proto nastoupil do Nemocnice Na Bulovce, kde strávil dohromady pět dní. Proč k obtížím ale vůbec došlo, představitel horníka Mašína z filmu Parta hic netuší. „Nevím, proč se mi to stalo. Ale něco tam bylo, co se zvětšovalo, a to víčko ten nápor už nevydrželo.“

Během operace se podařilo lékařům útvar vyoperovat, ale aby víčko zase vytáhli nahoru, bylo nutné sáhnout i na levé obočí. „Uřízli mi obočí. Levé oko by mi jinak nezachránili,“ kývá hlavou Skopeček, ale vzápětí přiznává, že zrak se mu zatím po zákroku nezlepšil. „Na to oko ještě nevidím. Snad to bude lepší. Jestli ne, tak jsem takřka slepý. Obě oči mám moc špatné, musí si vzájemně pomáhat,“ dodal pro Aha! herec.

 

Fotogalerie
35 fotografií