Nadějný sportovec Honzík (†11) se utopil v žumpě. Tatínek bojuje o život

Autor: aba - 
5. září 2017
15:18

Nešťastná shoda náhod, nebo chvilková nepozornost. I to mohlo vyústit v tragédii, která se odehrála na Slovensku. V žumpě se tu utopil nadějný sportovec, teprve jedenáctiletý Honzík.

Když v obci Komárno hledala minulý čtvrtek babička svého syna Jana, aby ho zavolala k obědu, nevěděla, že se ztratil i její vnuk Janík. Janův bratr našel před domem na dvoře pohozený jen jeho mobilní telefon a uviděl holínku čouhat ven z žumpy.

Věděl, že je zle a za pomoci dalšího sourozence Jana, který už byl v bezvědomí, vytáhl ven. Jenže pak na dně septiku našel ještě tělo svého synovce, jedenáctiletého Janíka. Přivolaný doktor už mohl pouze konstatovat smrt.

Otec teď leží ve vážném stavu v nemocnici. Policie podle serveru Noviny.sk vyšetřuje případ jako nehodu bez cizího zavinění. „Přivolaná lékařka vyloučila cizí zavinění. Okolnosti tragické události prošetřujeme,“ řekla policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Video  Otce se synem našli v žumpě, syn (†11) to nepřežil.  - TV JOJ

Podle informací měl být septik čerstvě vyvezený a na dně mělo zůstat jen dvacet centimetrů vody. Dolů měl být spuštěný žebřík, zdali ale po něm nejdříve slezl malý Honzík a jeho táta mu přiběhl na pomoc, nebo naopak, se policie dozví, až se Jan probudí z umělého spánku. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud