Poštovní lupiče dopadla policie: V Česku nejspíš vraždili, na Slovensku ukradli skoro milion
V červnu se na Zlínsku rozpoutala pátrací akce, do které se zapojili stovky policistů, vrtulníky a psi. Ze Slovenska utekli do Česka tři muži, kteří tam přepadli poštovní vůz, ze kterého ukradli 890 tisíc korun. U nás je policie nezadržela, ale jejich slovenští kolegové byli teď konečně úspěšní - všichni tři už jsou za mřížemi.
Tři muži přepadli 19. června poštovní vůz ve vesnici Horné Srnie, která se nachází asi pět kilometrů od českých hranic, a ukradli z něho 34 tisíc euro, tedy asi 890 tisíc korun. Poté se vydali na útěk směrem k České republice, a tak se do pátrání po lupičích zapojila i česká policie.
Na Zlínsku je v rojnicích hledaly stovky policistů a na muže u Rokytnice dokonce narazili. Ti ale utekli zpátky do lesů a ani vrtulník s termovizí už je znovu neobjevil. Teď ale spadla klec.
Podle informací serveru tn.cz muže zatkla slovenská policie. Speciální útvar zvláštního určení překvapil všechny tři pachatele středního věku ve středu nad ránem. K jejich dopadení vedla řada domovních prohlídek, při kterých našli policisté mimo jiné i bankovky znehodnocené barvou, samopal, nebo terénní čtyřkolku, se kterou se měli dostat na Moravu.
Tři muži nemají mít na svědomí jen přepadení poštovního vozu, ale i vyloupení benzinky a prodejny potravin. Podle testů DNA by mohli být i pachateli vraždy přímo v Česku. Aktuálně se rozhoduje o jejich vzetí do vazby. Pokud budou souzeni jako organizovaná skupina, mohou jim hrozit až doživotní tresty.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.