Vojákům spadl z návěsu tank: Na dálnici z Olomouce se tvoří kolony

Autor: ČTK ljš - 
3. 8. 2017
08:06

Na D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tank. Podle mluvčího krajské policie Petra Piňose blokuje pravý jízdní pruh, dálnice je zatím průjezdná. Podle dosavadních informací nebyl nikdo zraněn. Na místo kvůli vyproštění míří také hasiči.

Nehoda se stala kolem 07:00 na 294. kilometru dálnice poblíž Dolního Újezdu na Přerovsku. Podle mluvčího Generálního štábu Jindřicha Pleschera šlo o tank z výzbroje 73. tankového praporu, který vojáci převáželi z Přáslavic do Nového Jičína. "Vojáci tank vezli na návěsu, jeli z kopce a tank jim zřejmě sjel a spadl z návěsu," uvedl policejní mluvčí Petr Piňos.

Podle mluvčího Generálního štábu se tank z podvalníku částečně sesunul a následně zablokoval komunikaci. "Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k poškození komunikace ani ostatních vozidel. Na místě zasahuje Vojenská policie a ve spolupráci s dálniční policií pracují na co nejrychlejším odstranění," informoval Plescher.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. "V době příjezdu hasičů byl tank již v odstavném pruhu, nikoliv převrácený. Hasiči asistovali při zpětném naložení na nákladní vozidlo. Během své činnosti jednotky provedly nutná bezpečnostní opatření a překontrolovaly možný únik provozních kapalin," řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Doplnil, že v tuto chvíli nehodu již pouze došetřuje policie.

Podle dopravních informací policie zůstává dálnice průjezdná. Na místě se však tvoří až dvoukilometrová kolona a řidiči musejí počítat se zdržením.

Doporučujeme
mrd.bejka ( 3. srpna 2017 12:45 )

major Terazky by jim do kulek nakopal a ještě ve vzduchu do p.rdele kopnul že by lítaly jak červený myši

obrobr ( 3. srpna 2017 12:32 )

A MĚLI VŮBEC KOUPENOU DÁLNIČNÍ ZNÁMKU ???!!!

santikxauz ( 3. srpna 2017 12:16 )

Pokud to viděl Kim,tak se smíchy zach*cal.

gabreta ( 3. srpna 2017 11:37 )

Naši vojáci, jsou parodie na armádu. Ti, až v rámci NATO vyrazí na Rusa, tak se Rusáci poch*čijou smíchy!!

nilud ( 3. srpna 2017 10:21 )

Rego

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud