Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Holčička vypadla z vlaku na Olomoucku: Za její smrt hrozí dvěma ženám šest let

Autor: ljš - 
24. července 2017
12:40

Policisté navrhli kvůli loňskému tragickému pádu dvouleté dívky z vlaku na Olomoucku obžalovat průvodčí a vlakvedoucí z usmrcení z nedbalosti. Spis s tímto návrhem předali žalobci. 

Podle policie obě ženy při vypravování vlaku porušily drážní předpisy. O případném podání obžaloby rozhodne žalobce v příštích dnech. Zaměstnankyním Českých drah hrozí až šest let vězení.

Policisté obě zaměstnankyně obvinila v únoru letošního roku, vyšetřování trvalo několik měsíců. Podle žalobce má spis 682 listů, obsahuje řadu znaleckých posudků a dokumentů. Jedna z obviněných podala stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání, byla však zamítnuta. „Vyšetřování je ukončeno. Policisté jej ukončili s návrhem na obžalobu z usmrcení z nedbalosti, spis mám nyní na stole. Podle policie jde především o porušení drážních předpisů. Ohledně případného podání obžaloby bych se měl rozhodnout během tohoto týdne,“ uvedl žalobce  Jaroslav Rašendorfer.

Neštěstí se stalo přesně před rokem 24. července na trati mezi Olomoucí a Štěpánovem ve směru na Prahu. Dívka vypadla z vlaku ve chvíli, kdy byla s matkou a starší sestrou na toaletě. V osudnou chvíli stála v blízkosti otevřených dveří toalety a čekala na matku, která byla na toaletě se čtyřletou dcerou.

Podle výsledků vyšetřování Drážní inspekce vlak ze stanice v Olomouci odjel s neuzavřenými dveřmi, při rychlosti vlaku ve 111 kilometrech za hodinu se pak dveře samovolně rázně otevřely a dítě vtáhly ven. Podle kriminalistů bylo povinností obou obviněných přesvědčit se o tom, že dveře jsou zavřené.

„Než je vlak vypraven, mají se přesvědčit mimo jiné o tom, že jsou uzavřeny všechny dveře. Podle našeho názoru se prostě nepřesvědčily. Pohledem na vzdálenost několika vagonů nelze poznat, že jsou dveře uzavřeny,“ řekl již dříve komisař Ondřej Novotný. 

Video Rekonstrukce otevření dveří ve vlaku na Olomoucku - Policie ČR

Maribel ( 8. srpna 2017 02:48 )

Neznám okolnosti, ale dnes bylo v televizi, že to dítě snad vypadlo oknem. Každopádně za dítě jsou zodpovědní rodiče, nebo ten, komu je dítě svěřené do péče. Potrestání průvodčích je nesmysl.

pandrhola ( 24. července 2017 15:05 )

mirkazam to nemyslí špatně, ale 2-leté dítě nechat samotné na chodbičce ve vlaku, vím, že průvodčí má povinnost kontroly dveří, ale taky vím z vlastní zkušenosti, že dveře dokořán otevřené zavírají,jsou vidět i z dálky, ale nedovřené dveře nepozná, no lítat v každé stanici do každých dveří, nikdy jsem to neviděl, asi kvůli zpoždění, nevím. Nechci nikoho soudit, už tak mají všichni poživotě.

mirkazam ( 24. července 2017 13:39 )

A co tak potrestat taky matku,která vlastně tak malé děcko pustila s dohledu....přece dvouleté dítě nepouštím promenádovat po vlaku....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud