Policie našla v náklaďáku osm mrtvých migrantů: Jeli z Mexika do USA

Ilustrační foto
Autor: ČTK, lm - 
23. července 2017
15:13

Americká policie ve státě Texas v noci na dnešek místního času našla v nákladním voze osm mrtvých migrantů, dalších 30 pak muselo být v kritickém či vážném stavu převezeno do nemocnice kvůli dehydrataci. Policie událost označila za odstrašující případ pašování lidí a uvedla, že řidiče již zadržela.

„Řidič a kdokoli další, koho vypátráme, bude čelit obviněním ze strany státu a federální justice,“ prohlásil William McManus, který je policejním ředitelem v San Antoniu na jihu Texasu, kde se incident stal. Podrobnosti o zadrženém řidiči McManus nesdělil.

Nález ohlásil jeden ze zaměstnanců obchodního domu v San Antoniu, kde nákladní auto zastavilo. Zaměstnanec oznámil, že k němu přišel s žádostí o vodu někdo z vozu. Když poté k autu přišel, všiml si otřesných podmínek, proto zavolal policii, aby nákladní prostor a zdravotní stav migrantů prověřila.

Po příjezdu policie s hasiči objevila osm těl a dalších 30 lidí, kteří byli na pokraji sil. „Sedmnáct z nich bylo v kritickém stavu, 13 ve vážném,“ uvedli hasiči. V oblasti nyní panují vedra, teplota v San Antoniu během sobotního odpoledne dosáhla podle agentury AP 38 stupňů Celsia a dlouho do noci zůstala nad třiceti stupni.

Kolik lidí v nákladním prostoru, ve kterém nefungovala vzduchotechnika, cestovalo, známo není. Několik lidí se totiž rozuteklo po okolí. Policie k jejich hledání nasadila vrtulník.

Známo také není, kam náklaďák směřoval a odkud vyjel. Jasné není ani to, jak dlouho byl před obchodním domem zaparkovaný.

Případ připomíná událost ze srpna 2015, kdy bylo v Rakousku v odstaveném chladírenském voze nalezeno 71 mrtvých migrantů. Běženci, kteří přijeli do Rakouska přes Maďarsko, se udusili.

1912 ( 24. července 2017 04:33 )

v SANT ANTONIU mám rodinu strávila jsem tam silvestr 2015 je to samý hispánec ,latinos,jedině co je tam pěkné takové jedni malé Benátky co tam mají ale pokud není voda tak jsou na suchu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud