Matka Nikoly B. hájí svou dceru: Zachránila kamarádce život, strhla volant!

Autor: dce - 
10. července 2017
12:58

Tragédie, která se v pátek odehrála na silnici u Obrnic, zasáhla celé Česko. Nejhůře se ale s celou událostí vyrovnává zcela jistě rodina Nikoly B. (†21), která po nehodě zemřela. Její matka tvrdí, že Nikola jako řidička strhla volant, aby uchránila svou spolujezdkyni a kamarádku Nikolu V. (22) před smrtí.

Nepozornost, zběsilá jízda, nebezpečné chování na silnici? Co stálo za nehodou dvou mladých dívek u Obrnic na Mostecku, je stále ve vyšetřování policie, veřejnost si ale na celou věc už udělala svůj názor. Zejména díky videu nehody – dívky svou jízdu totiž vysílaly živě na Facebooku.

„Neřešim zákazy,“ říká řidička. „Už jedem 120, během chvilky… 140!“ hlásí do mobilu Nikola V. Na svůj další dotaz, kolik jedou, už odpověď nedostala. Vůz patrně vjel na obrubník u odbočovacího pruhu, otočil se a narazil do protihlukové stěny.

O život obou dívek pak usilují svědci a později i záchranáři. U Nikoly B. marně, dívka později umírá v nemocnici. „Já vím, že udělala chybu. Ale ona za to zaplatila, aby se té druhé nic nestalo,“ prohlásila podle serveru TN.cz matka Nikoly B. Měla prý strhnout volant, aby svou kamarádku zachránila.

Zda je toto pouze snaha Nikoliny matky vyrovnat se se smutnou ztrátou dítěte, či pokus o očištění jejího jména, nebo jde o reálnou domněnku, se asi už nikdy nedozvíme. Mobil, který celou věc natáčel, byl při nárazu odmrštěn mimo záběr...

Video Holky vysílaly divokou jízdu na Facebooku, jedna zemřela. - Facebook

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud