Petr zabil při nehodě mámu a dvě děti: Radši bych tam ležel já, řekl. Dostal 4 roky

Autor: ČTK ljš - 
15. května 2017
19:26

Podmínku jsme mu dát nemohli, vyhladil mladou rodinu! Tak odůvodnil soudce rozsudek, kterým poslal na čtyři roky do vězení Petra Š., jenž loni zavinil smrtelnou nehodu u Tvarožné na Brněnsku. Zemřela při ní žena a dvě malé děti. Štýbl chybu uznal a omluvil se. Rozsudek není pravomocný. Obžalovanému hrozilo až deset let za mřížemi.

Předseda senátu Dušan Beránek vysvětlil, že museli při rozhodování přihlédnout k tragickým následkům, které nehoda měla. „Nemohli jsme dát podmínku. Ta nehoda způsobila vyhlazení mladé funkční rodiny,“ řekl podle serveru iDnes.cz.

Soud také Petrovi Š. uložil, aby vyplatil nejbližším pozůstalým odškodnění. Jde o částky pohybující se kolem milionu korun. Týká se pozůstalých rodičů či prarodičů zemřelé ženy. Ti skončili v péči psychiatrů.

Otec rodiny, který nehodu přežil, dostane tři miliony korun od pojišťovny, proto si u soudu nárokoval jen bolestné zhruba 60 000 korun. „Měl jsem zlomená žebra a zraněnou plíci, nemohl jsem ani pořádně brečet a rozloučit se s rodinou. Ztratil jsem vědomí, a když jsem se vzbudil, měl jsem plná ústa skla a nemohl jsem mluvit. Všude byla krev,“ vypověděl.

Petr Š. vinu uznal a omluvil se. „Raději bych tam ležel já, místo mrtvých dětí,“ řekl obžalovaný u soudu.

Nehoda se stala loni v červenci. Štýbl řídil dodávku, se kterou vjel do křižovatky, aniž by dal přednost osobnímu vozu. Přímo na místě zemřela devětadvacetiletá žena a tříleté dítě. Sedmatřicetiletý otec skončil v nemocnici stejně jako řidič dodávky. Druhé šestileté dítě zemřelo při převozu do nemocnice. V Jihomoravském kraji šlo o jednu z nejtragičtějších nehod léta.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud