Rodiče z Lounska jdou do vězení: Neposílali do školy svých pět dětí. Nebylo na autobus, hájí se

Ilustrační foto
Autor: ljš - 
4. 7. 2017
12:13

Za stovky zameškaných a neomluvených hodin svých dcer zaplatí vězením. Rodiče deseti dětí z Lounska poslal soud za mříže za to, že opakovaně zanedbávali výchovu svých potomků. Ti skončí zřejmě v ústavu.

Jaroslav (44) a Helena (42) z Lounska vychovávají celkem deset dětí, z nichž polovina je ve školním věku. Přestože už za tristní školní docházku svých dcer dostali už jednou podmínku, situace se nezlepšila.

A tak soud přikročil k tvrdším trestům. „Oba obžalovaní byli uznáni vinnými z ohrožení výchovy dítěte. Otce soud potrestal 10 měsíci nepodmíněně. Matka dostala v souhrnném trestu s přečinem zatajení věci třináct měsíců vězení,“ uvedla žalobkyně Alena Černá pro server iDnes.cz, který na případ upozornil. Matce bude výkon trestu zřejmě o několik měsíců odložen, protože jejímu nejmladšímu dítěti ještě nebyl rok.

Docházka dětí byla opravdu zoufalá. Nejmladší školou povinná dcera, která měla chodit do první třídy, zameškala od listopadu do května 304 hodin. Zbylé dcery pak od 287 do 416 hodin. Navíc pokud prý dívky do školy přišly, neměly potřebné pomůcky.

Rodiče se hájili tím, že na posílání dětí do školy nemají dost peněz. Bydlí totiž pět kilometrů od Loun a pracuje jen otec, matka je na rodičovské dovolené. Podle soudu se ale rodiče ani nepokusili zařídit dětem na autobus slevu, kterou dopravce poskytuje. Svědčí to tak o naprostém nezájmu situaci nějak řešit.

Rodinu už delší dobu sleduje sociálka. Děti nyní s největší pravděpodobností skončí v ústavní péči.

VIDEO: Podívejte se na vynesení rozsudku nad rodiči vlčích dětí z Prahy:

Video Matka vlčích dětí dostala podmínku, otec stráví osm let v base. - Blesk - Sandra Apostolidisová
480p 360p 240p

Doporučujeme
blackcatmilly ( 7. července 2017 13:24 )

O téhle romské rodině už jednou psali. Starší děti jsou taky nezaměstnané. Matka si stěžovala, že má jen 600 Kč denně na jídlo.

agfor ( 4. července 2017 15:43 )

Samozřejmě, že to jsou Češi, ale tihle jsou diskriminovaný.

asijo ( 4. července 2017 15:24 )

Byli to Češi?

dingous ( 4. července 2017 15:21 )

nemůžou se zdržovat školou, přece se musí starat o mladší sourozence, aby rodiče měli čas na výrobu dalších dětí

jarda304 ( 4. července 2017 12:47 )

Diskrymynovany

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud