Za vraždu v Klánovickém lese dostal recidivista 25 let: Soudkyni žádal o doživotí

Autor: ČTK - 
26. 6. 2017
13:35

Recidivista Oldřich Konrád si má odpykat 25 let vězení za vraždu hledače pokladů z Klánovického lesa, za dřívější postřelení dalšího muže, za vloupání a nedovolené ozbrojování. Výjimečný trest mu v pondělí uložil pražský městský soud. Podle dřívějšího vyjádření soudního znalce je možnost Konrádovy nápravy zcela vyloučená, jedenapadesátiletý pachatel je nenapravitelný.

Konrád se k vraždě v lese, která se stala v červnu 2014, přiznal. Na třiatřicetiletého amatérského hledače s detektorem kovů začal střílet, protože se muž shodou náhod dostal do okolí skrýše, v níž si Konrád schovával lup z desítek krádeží v rodinných domcích. Dvěma výstřely svou oběť minul, dalšími třemi ji však zasáhl do hlavy. Druhý den se na místo vrátil a kvůli zahlazení stop polil mrtvého benzínem a zapálil. Ukryté věci přemístil do svahu nad obcí Srbsko, kam po svém dopadení dovedl policisty.

"Obžalovaný zvolil tu nejhorší možnou variantu, jak se zachovat v dané situaci. Poškozený prokazatelně neměl o jeho skrýši ani ponětí, dokonce se k ní ani nepřiblížil. Namísto toho, aby obžalovaný počkal, až odejde, prostě vytáhl zbraň a poškozeného zastřelil. Jeho následné počínání svědčí o tom, že jednal chladnokrevně a naprosto účelově," uvedla předsedkyně soudního senátu Hana Hrnčířová.

Půl roku před vraždou v Klánovicích si Konrád podle rozsudku málem připsal další oběť: na Boží hod vánoční střílel v Dolních Počernicích po sousedovi lidí, které těsně předtím vykradl. Muže, jenž ho pronásledoval, zasáhl do hýždě.

Video Zloděj zabil a zapálil hledače pokladů: Bál se, že najde zakopané věci z krádeží - David Malík
720p 480p 360p 240p

Klánovická vražda zůstávala dlouho neobjasněná, protože Konráda s obětí nespojovalo vůbec nic. Jediným vodítkem bylo to, že v lese se střílelo ze stejné zbraně jako v Počernicích. Policisté proto museli pachatele chytit při obdobném vloupání, což se jim podařilo v prosinci 2015. K vraždě se doznal po čtvrt roce.

Konrád už byl v minulosti odsouzen k sedmiletému odnětí svobody za pokus o vraždu a za vydírání, později byl ve vězení za krádeže. V aktuální kauze požádal soudkyni dopisem o udělení doživotního trestu, a to především kvůli své neutěšené finanční situaci.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud