Studentka VŠ chtěla školákům předvést pokus: Popálila se kyselinou!

Autor: bop - 
17. 6. 2017
21:03

Rutinní chemický pokus skončil dramatickou záchrannou akcí! V areálu Základní školy v Dobrovského ulici v Lanškrouně se v pátek odpoledne zranila studentka (20) vysoké školy kyselinou chlorovodíkovou, když školákům předváděla v rámci popularizace vědy chemickou reakci. Přiletěl pro ni vrtulník. 

V rámci akce „Věda u školy“, která se koná každý rok, se žáčkům základní školy předvádí vědecké zajímavosti a fakta zábavnou formou. Když nastoupil čas chemického pokusu, všechno ale nešlo tak, jak mělo, a studentka pardubické vysoké školy skončila se zraněními na rukou a obličeji od kyseliny chlorovodíkové.

„Během jednoho z pokusů se stala nehoda, při níž se zranila studentka Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích. Studentka byla zraněna na ruce a spodní části obličeje. Víc už říkat nechci,“ řekla ředitelka základní školy Dana Krátká serveru iDnes.cz. 

„Šlo o popálení kyselinou chlorovodíkovou. K pacientce byly vyslány dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, z toho jedna s lékařem, které pacientku ošetřily a následně předaly kolegům z letecké záchranné služby k transportu do Krajské nemocnice Pardubice k definitivnímu ošetření,“ vyjádřil se mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

„Dvacetiletá žena při ukázce zřejmě neodborně manipulovala s chemikáliemi, které ji zranily. S největší pravděpodobností nejde o protiprávní jednání, spíše o nešťastnou událost,“ sdělila mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Má vaše ratolest problémy se zavazováním tkaniček? Vyzkoušejte tuto metodu!

Video Metoda, jak zavázat tkaničky co nejsnadněji. - Facebook

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud