Ubodal muže přímo před jeho synem (5): Před soudem nedokázal vysvětlit brutalitu svého činu

Ubodal muže přímo před jeho synem (5): Před soudem nedokázal vysvětlit brutalitu svého činu.
Autor: ČTK - 
9. června 2017
11:54

Před olomouckým krajským soudem v pátek stanul třiatřicetiletý Milan Hudák obžalovaný z loňské vraždy ve Valašském Meziříčí. Muž z Ostravy vnikl do bytu poškozeného a ubodal jej replikou vojenského útočného nože. Na cestu se vydal autobusem, na řešení sporů se vyzbrojil kromě nože také teleskopickým obuškem. Svou oběť napadl v koupelně. Útoku přihlížel pětiletý syn napadeného. Muž zemřel na místě. Hudák se k činu přiznal, brutalitu útoku před soudem nedokázal vysvětlit.

Podle žalobkyně Alice Ondráškové se vražda stala na konci loňského listopadu. Tragédii předcházely dlouhodobé vzájemné rozepře, Hudák se nakonec rozhodl jít řešit spor s osmatřicetiletým mužem osobně. „Ozbrojil se teleskopickým obuškem, replikou vojenského útočného nože a odjel z Ostravy linkovým autobusem do Valašského Meziříčí na ubytovnu s tím, že si s poškozeným vyřídí účty,“ uvedla žalobkyně. Muž pro vniknutí do bytu využil situace, kdy dovnitř vstupovala přítelkyně poškozeného.

Hudák podle obžaloby muže napadl nečekaně a bezprostředně ve chvíli, kdy se chystal osprchovat. „Opakovaně ho bodal do oblasti hrudníku a břicha a způsobil mu řadu bodnořezných poranění. Zemřel na místě, bezprostřední příčinou bylo vykrvácení,“ doplnila státní zástupkyně. Poukázala na vysokou míru brutality a četnost a razanci útoků. Kromě vraždy Hudáka obžalovala také z porušování domovní svobody.

Hudák u soudu uvedl, že svého známého nikdy zabít nechtěl, a svého činu litoval. „Pomáhám lidem, jsem plavčík, nedokážu si to vysvětlit,“ uvedl Hudák. Důvodem sporů bylo to, že Hudák začal žít s přítelkyní napadeného. Obžalovaný tvrdil, že dvojici bývalý partner stále vyhrožoval, odstěhovali se prý kvůli tomu do Ostravy. Podle bratra zavražděného muže to však bylo naopak.

Hudák soudu řekl, že se do Valašského Meziříčí vydal, aby mu jeho chování rozmluvil. Vyzbrojil se prý kvůli obavě. „Marian vycházel z koupelny, chtěl jsem si s ním promluvit. Vytáhl jsem nůž a on začal křičet, nechtěl jsem mu však ublížit,“ uvedl Hudák. Podle něj ke zraněním došlo při potyčce. Četnost bodných ran nedokázal vysvětlit. Útoku byl přítomen syn oběti, jehož matkou je Hudákova přítelkyně. „Začal křičet strejdo. Tak jsem se vzpamatoval a šel pryč,“ uvedl Hudák. Při útěku z místa činu se podle policie muž postupně zbavoval vražedné zbraně, mobilního telefonu i oblečení. Policisté ho dopadli po návratu do Ostravy.

Znalec uvedl, že muž utrpěl mnoho bodných poranění na krku, hrudníku a břichu. Oběť se prý razantnímu útoku intenzivně bránila. Hudákovi za vraždu hrozí 15 až 20 let nebo i vyšší výjimečný trest.

Podívejte se na video k případu vraždy ve Frýdku-Místku:

Video  Josef Škvarka zardousil loni v únoru kamaráda Štefana (61). Tělo zastlal do peřin v chatce a utekl!  - Jiří Krušina

Bystrozraky ( 10. června 2017 11:30 )

Na vraždy, nejméně jednu každý den, jsme si už tady v tom bordelu, zvykli. Tak jste nás převychovali. Pište už konečně o něčem jiném! Nebo toho bylo ještě málo?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud