Policisté, kteří zasahovali proti vražedkyni z Anděla: Soud jim chtěl dát podmínky

Autor: ČTK - 
29. dubna 2017
12:34

Policistům, kteří loni v létě zasahovali proti Michelle Sudků přezdívané vražedkyně z Anděla poté, co se při jiném zločinu pokusila uškrtit zákaznici kavárny, chtěl původně Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem uložit podmíněné tresty. Řekla to mluvčí soudu Pavla Hájková. Soud uznal policisty vinnými na konci března, státní zastupitelství však proti rozhodnutí podalo odpor, věc proto soudkyně Helena Králová musí projednat v hlavním líčení. Jednání nařídila na 25. května.

"Odpor podalo státní zastupitelství, čímž je trestní příkaz zrušen a ve věci bude nařízeno hlavní líčení. Původně byly trestním příkazem obviněným uloženy podmíněně odložené tresty," uvedla Hájková. Doplnila, že oběma policistům chtěl soud uložit roční podmínku s tříletým odkladem.

 

Dva policisté z místního oddělení na Malé Straně čelí obžalobě ze zneužití pravomoci kvůli incidentu, který se odehrál loni 5. července v kavárně na Újezdě v Praze. Sudků, která o dva týdny později ubodala ženu v obchodním centru na Smíchově, se tam pokusila uškrtit zákaznici. Dívka se ale bránila a podařilo se jí přivolat pomoc.

Zasahující policisté nechali útočnici převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékařům ale informace o útoku nepředali. Sudků po dvou týdnech z nemocnice propustili, v ten samý den zabila nakupující v obchodním centru.

Postup nemocnice vyšetřovala komise, podle které lékaři nepochybili. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová ale v březnu uvedla, že události v léčebně prověřuje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 8 pro podezření z nepřekažení trestného činu.

 

Sudků potrestal pražský městský soud za pokus o vraždu a vraždu 30 lety vězení, hrozilo jí až do životí. Verdikt je pravomocný, žena se proti němu neodvolala. Znalci při hlavním líčení uvedli, že Sudků sice trpí útočným a nekrofilním sadismem, porucha ji však neovlivnila natolik, aby se v době činů nebyla schopna ovládat.

Ministerstvo zdravotnictví se vyjádřilo k aféře kolem psychicky nemocné Michelle Sudků.

Video  Ministerstvo zdravotnictví se vyjádřilo k  - Martina Neckářová

Monikay ( 29. dubna 2017 13:02 )

Bohužel myslím, že tato zcela zvrhlá osoba bude ve vězení spokojená. Má tam zajištěné ubytování, jídlo, věnují se jí psychologové, co jí chybí?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud