Zatýkání po útoku v Manchesteru: Policie zadržela už desátého podezřelého

Autor: ČTK - 
26. 5. 2017
06:44

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku zadržela dalšího podezřelého. Počet zatčení tím stoupl na deset. K nejnovějšímu zadržení došlo dnes ráno ve čtvrti Moss Side, která leží v centru města.

Ve vazbě podle agentury Reuters setrvává osm lidí poté, co jeden muž a žena byli propuštění bez vznesení obvinění.

Šéf manchesterské policie Ian Hopkins ve čtvrtek oznámil, že dosavadní zatčení ve snaze rozkrýt možnou teroristickou síť zodpovědnou za útok jsou „významná“. Předměty zabavené při raziích na několika místech jsou podle něj pro vyšetřování „velice důležité“. Hopkins potvrdil, že ve vazbě zůstává osm lidí a pokračují razie.

Útok pravděpodobného atentátníka Salmana Abediho (v arabském přepisu Salmán Abádí) si vyžádal 22 obětí, včetně dětí. Motivem prý byla touha po pomstě za zabití přítele gangem výrostků, což považoval za čin motivovaný nenávistí vůči muslimům. Rodina Abádíových pochází z Libye, kde tamní protiteroristická jednotka zadržela mladšího bratra a otce předpokládaného atentátníka.

Premiérka Theresa Mayová po čtvrteční schůzce vládního výboru pro mimořádné situace potvrdila, že v Británii zůstává v platnosti kritický, tedy nejvyšší stupeň ohrožení terorismem.

Vše o teroru v Manchesteru čtěte ZDE

Vše o teroristických útocích v Evropě ZDE

Video Rekonstrukce útoku: Tohle se dělo uvnitř haly v Manchesteru. - Reuters
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
agfor ( 26. května 2017 13:06 )

Proč zatýkat ? Jak jsem poznal, mají v Británii dost kandelábrů, na které můžou rozvěšet všechny muslimy. Jenom chtít. Čím míň bude na světě muslimů, tím líp.

snehulak ( 26. května 2017 09:32 )

Na cizích i našich tajných službách mne fascinuje jedna věc. Vědí beze sporu všechno, nebo skoro všechno. Ale to podstatné až po atentátu. To odhalují i pět až dvacet spolupachatelů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud