Pád chlapce (5) z lanovky v Monínci: Za nehodu může provozovatel

Autor: ČTK - 
22. 5. 2017
18:27

Únorový pád chlapce z lanovky v Monínci na Příbramsku způsobila chyba provozovatele skiareálu. ČTK to dnes řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Pětiletý chlapec se při pádu vážně zranil. Areál podle inspekce přijal opatření, aby se podobné neštěstí již nestalo. Na informaci upozornil server Novinky.cz, podle kterého se provozovatel střediska zatím nechtěl k výsledku vyšetřování vyjadřovat.

„Provozovatel ve vlastním vyhodnocení, které vypracovával k té mimořádné události, přiznal, že došlo k porušení vnitřních předpisů,“ uvedl Drápal. „Na základě toho přijal opatření, aby se to nemohlo opakovat,“ doplnil. Bližší informace o pochybení provozovatele areálu inspekce nezveřejnila. O sankci za chybu nyní ve správním řízení rozhodne příslušný drážní úřad.

Video Správce lanovky se nechtěl k případu vyjádřit. Čeká jej interní vyšetřování celé události, jelikož porušil předpisy. - aktu.cz

Neštěstí se stalo na začátku února. Chlapec jel na sedačkové lanovce v doprovodu své matky. Český rozhlas – Radiožurnál tehdy uvedl, že podle svědka události se ženě s dítětem nepodařilo správně nasednout. Ostatní lyžaři proto křičeli na obsluhu, ať lanovku zastaví, ale obsluha v té době údajně na místě nebyla. Chlapec pak spadl ze zhruba osmimetrové výšky do hlubokého sněhu. Provozovatel areálu Jaroslav Krejčí již dříve popřel, že by na místě nebyla obsluha. Podle něj byli ve spodní stanici tři pracovníci.

Pádem se zabývala také policie. V dubnu však policisté oznámili, že bylo vyšetřování odloženo, protože nebyl spáchán trestný čin.

Video V Monínci vypadlo dítě z lanovky. - aktu.cz

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud