Petru (†15) uškrtil kabelem a tělo hodil do kontejneru: Vyměnil bych svůj život za její, vzkazuje z lochu

Autor: aba - 
3. 5. 2017
10:06

V roce 2013 znechutila Česko velice brutální vražda patnáctileté Petry z Jihlavy. Jejím vrahům udělil soud za mimořádně krutý zločin výjimečné tresty. Jeden z nich, Tomáš Zavřel, se teď ozval z věznice formou dopisu. Jaké má pocity čtyři roky po vraždě?

Petra odešla z diskotéky, domů už ale nikdy nedorazila. Vyrazila do bytu Michala Kisiova, se kterým měla mít pohlavní styk a pak mu vyhrožovat za znásilnění. Ten ji v reakci na její výhrůžky vyhodil nahou z okna. Dívka pád přežila a tak ji odtáhl zpátky do bytu. Zavolal si kamarády Tomáše a Jakuba a spolu se domlouvali, jak dívku usmrtí.

Nejdřív ji Michal s Tomášem škrtili rukama, poté kabelem od počítače. Motorkářskou botou dívce šlapali po krku a hrudníku a po desítkách minut mučení ji zabili. Jakub Doležal, který všemu přihlížel, jim pomohl zabalit tělo do prostěradla a odnést ho do kontejneru, kde ho zaházeli odpadky. O pár dní později našla policie dívčino tělo na místní skládce.

Všichni tři stanuli v roce 2014 před soudem, kde s nejmírnějším trestem vyvázl Doležal, který za neposkytnutí pomoci odešel se dvěma lety. Hlavní aktér vraždy Michal Kisiov dostal dvacet pět let, jeho kumpán Tomáš Zavřel 24 let. A právě tomu adresoval svůj dopis server tn.cz, který mu touto formou položil několik otázek.

Na většinu z nich Zavřel odmítl odpovědět s tím, že nemá s médii dobré zkušenosti. Rozepsal se ale k otázce, zdali svého činu lituje. „Kdyby byla možnost vrátit čas, tak bych s tím bez váhání souhlasil. Nebo mít možnost vyměnit svůj život za její. A to i přesto, že jsem ji de facto skoro ani neznal. Moc toho lituji,“ svěřil se v dopise.

„Nedokážete si ani představit, jak moc mě to mrzí. Stále to mám v hlavě,“ píše Zavřel s tím, že si prý vše bude nadosmrti vyčítat. Redakce chtěla oslovit i Michala Kisiova, který na smrti Petry nese největší vinu. Ten teď vystupuje pod jménem Michal Ambrosius Pokorný a na dopis neodpověděl. 

Na záběry z pohřbu Petry se podívejte ve videu:

Video Pohřeb zavražděné Petry: Spolužačky se hroutily k zemi. - Jan Jedlička

kacka00 ( 4. května 2017 09:19 )

Já bych oba blbečky zavřela do jedné cely, tam je nechala v klidu bez vody, jídla a topení dožít. Mohli by si tam povídat a rozjímat do konce svého bezcenného života.Rychlá smrt je pro ně zbytečně velkým luxusem a krmit takové darmožrouty čtvrt století? No pardon, to je skoro zbytečnost, ne?

robyno1 ( 4. května 2017 00:26 )

Kdyby to udělal v afektu, tak je to také neomluvitelné, ale po poradě s kámošem?! Neměl Kisiovovi raději říct, ty vole, neblbni, voláme záchranku, to se vysvětlí?! Teď toho lituje? Na co, aby ho dřív pustili? Člověk lehce udělá kopanec, ale aby někdo s rozmyslem zabil mladou holku... To je bestie a měl dostat krim do zhebu.

sores ( 3. května 2017 16:50 )

Zabít ho podčlověka, nedávat už mu žádnou šanci, je to v něm a jiný nebude. V USA by dostal křeslo smrti.

fesak2 ( 3. května 2017 16:49 )

zas*anej p*čus, měl by si tam hodit mašli

marlen52 ( 3. května 2017 15:50 )

kdyby nekecal je to hajzl měl dostat provaz co s takovým parchantem hodí ji z okna a pak ji vezme domů a tam dílo dokoná tak ať je teď raději ticho

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud