Julinka spáchala sebevraždu týden před setkáním s odborníkem: Šikanu měli řešit ve škole

Autor: dce - 
26. 4. 2017
05:00

Tragédie, do které vyústila šikana teprve třináctileté Julinky z Liberce, mohla skončit úplně jinak. Dívenka spáchala sebevraždu sotva týden před setkáním s odborníkem, který měl šikanu řešit s celou třídou. Podle něj měla holčička problémy již v předchozí škole, podle učitelů byla totiž před svými vrstevníky mentálně napřed.

Od Julinčiny smrti uplynuly před nedávnem dva roky. K sebevraždě ji měla dohnat šikana spolužáků. Nesetkala se s ní ve svých třinácti letech poprvé – podle speciálního pedagoga Petra Šolce, který promluvil pro deník Mladá fronta Dnes, měla Julie problémy už ve třetí třídě. Tehdy Šolc její mamince doporučil, aby dívenku dala na jinou školu. To ale nepomohlo...

Na nové škole nezapadla a i zde se objevila šikana. Podle jejích učitelů své spolužáky Julie mentálně předběhla o několik let, byla tvořivá a originální. A právě takoví, kteří „vyčuhují“, se stávají často terčem svých vrstevníků.

O šikaně se ale vědělo – řešila ji Juliina maminka i škola. Do třídy byl povolán právě Petr Šolc. Měli domluvený program, třídní učitel o všem věděl. Než se ale akce domluvila, Julie spáchala sebevraždu – pouhý týden před setkáním.

Podle něj byl problémem fakt, že na Julii se v jednu chvíli sneslo příliš problémů naráz. „Je možné, že kdyby byl ten zátěžový faktor jen jeden, ustála by to. Ale sešlo se jich mnoho najednou,“ tvrdí Šolc.

Ačkoliv se o útlaku vědělo, spoustu věcí se Juliina maminka dozvěděla až z dívčina deníku po její smrti. Někteří kluci ji kopali nebo mlátili polštářem. Dívky se přidávaly s narážkami na její domnělou ošklivost. Děti jí shazovaly věci z lavice a posmívaly se jí kvůli její svačině, autu, ve kterém jezdí její maminka, a dokonce i kvůli čepici, kterou ráda nosila. Dokonce hrávaly ve třídě hru na „největší Julii“, kde dívka představovala největšího ztroskotance.

„Klesla jsem na úplné dno. Každý den, hlavně večer, potichu brečím... S každou urážkou kousek ve mně uvnitř umře... Bolelo to, nepopsatelně to bolelo... Asi tři dny předtím jsem se rozhodla, že to trápení ukončím,“ píše dívka na posledních stránkách deníku.

Šikana se v poslední době řeší velmi často:

Video Kyberšikany přibývá: Dívku vydíral přítel fotkami z mailu, spáchala sebevraždu. - Blesk
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
kajman1 ( 26. dubna 2017 12:35 )

Kdysi jsem měl spolužačku učila se průměrně často měnili bydliště otec byl voják z povolání . V devítce ji chtel matikar nechat rupnout.Ona tenkrát zpolikala prášky zemřela a ten blb řek o jedneho blba min.šikanoval všechny žáky a nikdy se mu nic nestalo

kontraindikace ( 26. dubna 2017 10:55 )

to jerry: A že nejdeš učit místo chytrého kvákání na netu. Třeba bys povýšil úroveň našeho školství )

spania ( 26. dubna 2017 09:43 )

To,co se stalo je hrozné,ale nechápu,co je to za nový trend,že se 13-15 leté děti chodí sami zabít.Dnešní dospívající a spousta mladých lidí neumí řešit běžné problémy,nedovedou si v životě poradit a všechno řeší jen přes mobil nebo FB,to je hrozně špatně.Nemají žádné zájmy a když je mají,nezvládají to všechno psychicky.Bohužel,mnoho z nich neumí žít běžný život,umí jen ten virtuální...

chytrolin ( 26. dubna 2017 09:31 )

To je strašný...její maminku dobře znám z Jedličkárny v Liberci, kde učí a naši třídu občas měla na supl. Teprve nedávno jsem se dozvěděla, že šlo vlastně o dceru této paní učitelky. Jen nechápu, proč si Julinku nevzala do Jedličkárny. Tam by ji asi jen těžko někdo šikanoval.

blash ( 26. dubna 2017 09:16 )

za sikanovanie je nutne zaviest krute fyzicke tresty. 20 ran bicom by vyliecilo z aplikovania svojich sadistickych chutok na spoluziakoch kazdeho. garantovane. tiez som bol sikanovany a ziadne dohovaracky a podobne blbosti nepomahaju.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud