V babyboxu v Táboře našli chlapečka: Jde o 150. odložené dítě v Česku

Takto vypadá babybox.
14. 3. 2017
23:30

Do babyboxu v Táboře večer někdo odložil chlapečka. Jde již o 150. dítě nalezené v některé z těchto speciálních schránek. Informoval o tom zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess. Od začátku letošního roku byly do babyboxů odloženy čtyři děti.

Ze schránky umístěné na domově důchodců v Táboře vyjmuli odloženého chlapečka dnes ve 21:46. Podle Hesse bylo dítě oblečené jen do plenkových kalhotek a zabalené v dece. "Je to první děťátko odložené v domově seniorů. Babičky a dědečkové dneska neusnou," doplnil Hess.

Babybox v táborském G-centru funguje od února 2013. Do dnešního dne nebyl nikdy využit. Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál.

Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Schránky, kterých je po celém Česku už 70, mají i své kritiky. Ti tvrdí, že babyboxy odporují některým článkům Úmluvy o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Podívejte se na převoz miminka z babyboxu do nemocnice:

Video Holčičku z babyboxu převezla sanitka do nemocnice. - Video - Radnice Prahy 6
480p 360p 240p

bobou ( 15. března 2017 08:31 )

Plně souhlasím.

clarabella ( 15. března 2017 06:56 )

Proč je článek o chlapečkovi odloženém do babyboxu v kategorii krimi? Chlapečkovi ten babybox možná zachránil život. To je krimi? Nestrčit ho do igelitky do křoví, ale dat mu šanci žít? Odpůrce babyboxu by měli zavřít do blázince, pokud se domnívají, ze má přednost smrt a odhození do popelnice před život bez vědomím kdo jsou mi rodiče.

poter ( 14. března 2017 23:49 )

Je to krásný,další dětátko má šanci na lepší život, u lidí kteří by ho jinak nemohli mít,místo toho aby třeba skončilo v igelitce v popelnici,pan Hess má můj celoživotní obdiv

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud